Świat modelek: Głód, anoreksja, gwałty, narkotyki. Wideo

Film "Picture me" pokazuje kulisy pracy, o której marzą nastolatki na całym świecie.

Sara Ziff ma 27 lat, do niedawna była bardzo znana modelką (pracowała dla D&G, Prady, Hilfigera). Jednak zdecydowała się zrezygnować z pracy, o której marzą miliony nastolatek, nakręcić film pokazujący kulisy pracy modelek.

 

"Picture me" zdobył nagrody między innymi na festiwalu w Mediolanie. Ziff w ramach promocji udzieliła wielu wywiadów, w których demaskuje sekrety świata modelek i mody.

Mówili mi żebym jadła jedno ciastko ryżowe dziennie, a jeśli nie będę chudła to pół - usłyszała Amy Lemons od agenta w wieku 17 lat. Modelki maczają bawełniane waciki w soku i to jedzą, żeby oszukać. Nie jedzą nic po 5 dni.

 

Sara i inne modelki opowiadają, że są traktowane jak rzeczy albo gorzej. Fotografowie uważają, że mogą z nimi zrobić wszystko. Podczas jednej z sesji Sara omal nie straciła wzroku, bo naświetlano ją ultrafioletem. Po zdjęciach trafiła od razu do szpitala, leczyła się przez kilka miesięcy.

 

Według modelek niektóre agencje są burdelami, które sprzedają modelki i wysyłają je po całym świecie. Jedna z bohaterek opowiedziała, jak wykorzystał ją bardzo znany fotograf, a później musiała mu pozować.

 

Trailer:

 

 

Fragment rozmowy z modelkami:

 

 

Janus

Zobacz także:

Moss zachęca do anoreksji!

Struss jest za chuda. Wywalili ją z pokazu!