Najdroższe rozwody świata. TOP 10

Żony i mężowie gwiazd nie mają skrupułów. Podczas rozwodu starają się wyciągnąć od swoich partnerów jak najwięcej kasy. Poznajcie rekordzistów!

Żony gwiazd filmu i sportu nie mają skrupułów - podczas rozwodu starają się wyciągnąć od swoich mężów ile się da. Chodzi oczywiście o pieniądze, a dokładniej o ogromne sumy pieniędzy. W naszym rankingu jest też jeden mężczyzna, który zarobił na rozwodzie.

 

Oto najdroższe rozwody świata:

 

$20 mln - Lionel i Diane Richie

Podczas rozwodu stali się ulubieńcami tabloidów. Poza 20 mln dolarów, Diane zażądała od Lionela comiesięcznego odzieżowego dodatku wysokości 15 tys. dolarów, 50 tys. na manicure i inne tego typu usługi oraz... 20 tys. na rok na rzecz operacji plastycznych. Niezła jest.

 

 

 

$25 mln - Mick Jagger i Jerry Hall

Mick Jagger anulował swoje małżeństwo z modelką Jery Hall w 1999 roku wypłacając jej wtedy 25 mln dolarów. Niewiele. Zwłaszcza, że w 2006 zarobił znacznie więcej podczas trasy koncertowej z zespołem The Rolling Stones.

 

 

 

$45 mln - Michael i Diandra Douglas

Michael Douglas i jego żona spędzili wspólnie 23 lata. Diandra nie wytrzymała problemów męża z alkoholem. Podczas rozwodu otrzymała 45 mln dolarów i dwa domy - w Beverly Hills i na Majorce.

 

 

 

$48 mln - Paul McCartney i Heather Mills

Ponoć podczas rozwodu Paul McCartney bardzo żałował, że biorąc ślub z Heather nie wymógł na niej podpisania intercyzy. Modelka pewnie do dziś żyje z jego pieniędzy.

 

 

 

$50 mln - Phil Collins i Orianne Cevey

O 22 lata młodsza żona Phila Collinsa nieźle się urządziła rozstając się z nim. Podczas rozwodu dostała równe 50 mln funtów.

 

 

 

$76 mln - Madonna i Guy Ritchie

 

Oto jedyna w naszym zestawieniu para, w której to mężczyzna zyskał podczas rozwodu. Nic dziwnego, w końcu średni reżyser związał się z największą gwiazdą muzyki pop na świecie. Guy wyciągnął od Madonny 76 mln dolarów.

 

 


$80 mln - Kevin Costner i Cindy Silva

Kevin Costner za wspólnie spędzonych 16 lat zapłacił swojej żonie 80 mln dolarów. Wszystko dlatego, że w trakcie rozwodu był on jednym z najlepiej opłacanych aktorów w Hollywood.

 

 

 

$85 mln - Harrison Ford i Melissa Mathison

Hollywoodzki gwiazdor rozstał się z żoną po 21 wspólnie przeżytych latach zostawiając jej 85 mln dolarów oraz... tantiemy z dwóch hitowych filmów, w których zagrał - "Star Wars" oraz "Indiana Jones".

 

 

 

$100 mln - Stephen Spielberg i Amy Irving

Mimo że Spielberg i jego żona mieli podpisaną intercyzę, to i tak kobiecie dostało się okragłe 100 mln dolarów. Pewnie miała świetnego prawnika.

 

 


$168 mln - Michael i Juanita Jordan

Żona legendarnego koszykarza podczas rozwodu zażądała połowy majątku. W związku z tym na jej konto wpłynęła pokaźna sumka.

 

 

 

Czy porównując polskie rozwody z tymi światowymi, kłótnie Weroniki Marczuk i Czarka Pazury o nazwisko nie wydają się wam zwyczajnie śmieszne i nieco... prowincjonalne?