Roman Polański zatrzymany!

Za seks z 13-latką. Sprawa sprzed 31 lat.

 

Roman Polański został aresztowany w Szwajcarii. Aresztowanie nastąpiło na podstawie nakazu z 1978 roku. Polański pojawił się w Szwajcarii, by odebrać nagrodę na festiwalu w Zurychu. Do zatrzymania doszło na żądanie władz amerykańskich.

 

W 1977 r. Polańskiemu postawiono kilka zarzutów, w tym gwałt na 13-latce Samancie Geimer po upiciu jej szampanem i podaniu narkotyku. Reżyser przyznał się do seksu z nieletnią, choć utrzymywał, że odbyło się to za jej przyzwoleniem.

 

 

O zatrzymaniu Polańskiego mówi cały świat: Polskie służby działają

 

 

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski poinformował, że ambasador Polski w Szwajcarii Jarosław Starzyk zwrócił się już do Polańskiego, czy oczekuje pomocy polskich służb konsularnych, a jeśli tak, to jakiej. Paszkowski dodał, że reżyser nie odpowiedział jeszcze. 

 

 

Podejrzewam, że akcja zatrzymania Romana Polańskiego była przygotowana - powiedziała w TVN 24 polska konsul w Szwajcarii Jolanta Chojecka. Jej zdaniem świadczy o tym fakt, że w Ministerstwie Sprawiedliwości pracują dwaj urzędnicy zajmujący się Polańskim i jest rzecznik prasowy.  

 

Świat filmu jest oburzony zatrzymaniem wybitnego reżysera. Sprawa nabiera tempa, dlatego wchodźcie na Plotka, będziemy was informować na bieżąco.