Zagraniczni finaliści Sopot Festival 2009

Już dziś bitwa na Sopot Festival o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Poznajcie zagranicznych kandydatów do tej nagrody i głosujcie na najlepszych!

Sopot Festival 2009 potrwa dwa dni. Dzisiaj będziemy świadkami walki o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Konkurs będzie dwustopniowy - najpierw zmierzą się ze sobą polscy finaliści, a najlepszy z nich stanie w szranki z zagranicznymi gwiazdami. Zwycięzcę i zdobywcę Bursztynowego Słowika wyłoni jury, a to widzowie w Operze Leśnej i przed telewizorami zadecydują, który wykonawca dołączy do swojej kolekcji nagród Słowika Publiczności.

 

Według was największe szanse z polskich zespołów ma Afromental z piosenką "Radio Song", zobacz jak przedstawia się głosowanie czytelników Plotka i posłuchaj utworów.

 

Oto zagraniczni finaliści Sopot Festivalu.

 

Gabriela Cilmi- Sweet About Me

 

Australijska piosenkarka, pochodzenia włoskiego na co dzień mieszkająca w Los Angeles. Ma zaledwie 18 lat. Jej debiutancki album nosi tytuł "Lessons To Be Learned". Właśnie z niego pochodzi piosenka, która bierze udział w festiwalowym konkursie. Utwór pochodzi z 2008 roku. Piosenka jest z gatunku łatwych i przyjemnych, które na dłużej nie zapadają w pamięci.

 

 

 
 
 
 

E.M.D. - Jennie Let Me Love You

 

Szwedzki zespół wziął swoją nazwę od imion założycieli Erika, Mattiasa i Danny'ego. Wszyscy trzej brali udział w Idolu. W Polsce bardziej znane są solowe dokonania Danny'ego. Teraz całe E.M.D będzie próbowała podbić polską publiczność, a przede wszystkim jej damską część. Piosenka z ktorą startują w Polsce "Jennie let Me Love You" ma na koncie zwycięstwo w Szwecji, jako piosenka roku.

 

 

Josef Hediger - About Being Alone

 

Ma zaledwie 20 i pochodzi z Los Angeles. Od dziecka pasjonował się muzyk, gra na wiele instrumentach, sam komponuje i pisze teksty. W Polsce stał się popularny dzięki programowi "You can dance". Tancerz w jednym z odcinków wykorzystał jego piosenkę podczas przygotowanego układu. Od tamtego momentu "About Being Alone" stało się hitem w Polsce. To romantyczna ballady w stylu One Republic.

 

 

 

 

Verona - Do You Really Wanne Know Me

 

Grupa pochodzi z Czech, tworzy ją klawiszowiec  Peter Fider i 23-letnia wokalistka Marketa Jakslova. Choć Czeszka mówi, że najbardziej lubi muzykę R&B to Verona najlepiej odnajduje sie w klimatach disco, dance. Nieskomplikowany tekst i wpadające w ucho melodie. Takie hity bardzo szybko podbijają listy przebojów. Grupa działa na rynku od 2002 roku i ma na koncie 4 płyty. Klip do piosenki konkursowej zrobiła polska firma producencka 13. 

 

 


 
 
 

Oceana - Cry Cry

 

Naprawdę ma na imię Oceana, pochodzi z Niemiec, jej ojciec pochodził z Karaibów. W maju tego roku wydała debiutancki album"Love Supply". Czas dzieli między wielkie światowe metropolie Paryż, Hamburg, Londyn, Nowy Jork oraz Los Angeles. Dzięki takiemu połączeniu jej muzyka nie jest jednostajna i monotonna. Słychać w niej reggae, swingujące beaty, a wszystko utrzymane w drapiącym akustycznym brzmieniu. 

 

 

 

 

Ola Svensson - S.O.S.

 

23-letni Ola pochodzi ze Szwecji podobnie jak chłopaki z E.M.D. brał udział w Idolu. Chciał zostać piłkarzem, grał nawet w pierwszoligowym klubie. Do śpiewania zachęcał go dziadek, który zaprowadził go na lekcje chóru. Do zajęcia się na poważnie karierą piosenkarską przekonał go występ w szkolnym przedstawieniu. Dwa lata później wystąpił w Idolu. Wydał w sumie 4 płyty i po drugiej stronie Bałtyku jest jedną z większych gwiazd.

 

 

 


 
 

 

 

Posłuchajcie jeszcze wybranego wczoraj przez was kawałka "Radio Song" Afromental.

 

 

 

 

Zagłosujcie w sondzie, na piosenkę, która według was powinna wygrać:

 

Który z artystów powinien stanąć do walki o Bursztynowgo Słowika?
Więcej o:
Komentarze (36)
Zagraniczni finaliści Sopot Festival 2009
Zaloguj się
 • czarnaowca

  Oceniono 21 razy 13

  Wasze (Plotkowe) nachalne promowanie Afromental jest żałosne. Według Was Oni już wygrali. Macie jakąś spółę z tvn w tej kwestii? A skoro jestescie tacy profesjonalni, to jak mogliscie zapomniec o wykonawcy OLA. Wyzej o Nim pisaliscie, ale teraz zastąpiliście Go Afromental!!! - ŻAŁOSNE

 • denessa

  Oceniono 24 razy 12

  oceana .. x D a nie ten badziew afromental .

 • 4shlee

  Oceniono 17 razy 9

  Oceana albo Gabriela :P

 • fairytalee

  Oceniono 12 razy 8

  Jak już robicie sondaże to po jaką cholere nie dajecie wszystkich, którzy wystąpią? wprowadzacie ludzi w błąd, i jesteście troche chamscy lub niedoinformowani.
  Ola <333

 • askaaaa

  Oceniono 18 razy 8

  Oceana powinna wygrac, sliczna piosenka

 • skrzacina

  Oceniono 18 razy 8

  Oceana. :)

 • ladyzgaga

  Oceniono 14 razy 8

  A czy "Plotek" w swojej sondzie nie zapomniał o jednym uczestniku?

 • ladyzgaga

  Oceniono 21 razy 7

  A Mandaryna czemu nie da takiego czadu jak w pamiętnym 2005 roku swoją piosenką "Every night"???

 • jelena

  Oceniono 14 razy 6

  moze doczekamy sie duetu nergal & doda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX