Sharon Stone powinna sobie prześwietlić mózg!!

PETA zaofiarowała nawet sfinansowanie takiego badania!

 

Sharon Stone zaoferowano darmową tomografię komputerową mózgu. PETA chce w ten sposób odkryć, skąd u aktorki bierze się całkowity brak empatii w kierunku zwierząt i ludzi. Organizacja wystosowała do Stone oficjalny list. Oto jego fragmenty:

 
Badania naukowe wskazują, że u ludzi nieodczuwających empatii może nie być w pełni rozwinięty płat przedczołowy mózgu. Oto nasza oferta - czy pozwoliłaby pani naszej organizacji na sfinansowanie odpowiedniego badania, aby stwierdzić, czy pani wypowiedzi i czyny sugerujące brak empatii są spowodowane właśnie tym niedorozwojem? Nakłaniamy gorąco do przyjęcia naszej propozycji. Z odpowiednią pomocą istniałaby może szansa rozwinięcia u pani choć odrobiny wrażliwości na cierpienie innych.
 

PETA wystosowała ten list do Sharon w związku z uwielbieniem aktorki dla prawdziwych futer oraz w związku z jej komentarzem na temat tragicznego trzęsienia ziemi w Chinach. Aktorka stwierdziła, że trzęsienie ziemi, w którym zginęły dziesiątki tysięcy niewinnych ludzi było zasłużone (nazwała je karmą) i że była to kara za złe traktowanie Tybetańczyków. W liście znalazła się również wzmianka bezpośrednio dotycząca tego katastrofalnego wydarzenia:

 
Jesteśmy zaniepokojeni pani wypowiedzią w związku z niedawnym trzęsieniem ziemi w Chinach, w którym zginęły przecież miliony ludzi (w tym dzieci). Z drugiej strony Pani wcześniejsze wypowiedzi dotyczące obojętności na cierpienia zwierząt, których futra pani nosi, pozwoliły nam spodziewać się podobnych komentarzy.
 

PETA uderzyła bardzo celnie i powinno zaboleć gdzie trzeba. Może nawet Sharon Stone weźmie to do siebie i zacznie zastanawiać się nad tym, co robi i mówi, zamiast niepotrzebnie produkować dwutlenek węgla.

 

MK

Więcej o: