Radcliffe zarobił 13 mln funtów

Daniel Radcliffe to ma łeb do interesów. 18-letni aktor tylko w zeszłym roku zarobił 13 mln funtów. Oczywiście większość z tej kwoty stanowi jego gaża za ostatniego "Harry`ego Pottera", ale i umiejętne inwestycje.

 

"Harry Potter" ma teraz na koncie 25 mln funtów, ponad połowę z tej kwoty zarobił w zeszłym roku. Nieźle co? Daniel Radcliffe to prawdziwy biznesmen. Daniel zainwestował m.in. 7 mln w akcje i lokaty bankowe na wysoki procent. Zarobił na tym milion funtów.

 

Daniel zainwestował też w nieruchomościach - ponad 2 mln w luksusowy apartament na Manhattanie. Aktor wynajął go za 10 tys. funtów miesięcznie.

 

I to nie koniec jego sukcesów finansowych. Radcliffe założył firmę Almada Productions, która sprzedaje scenariusze filmowe. Aktor już czerpie z niej profity. W pierwszym roku działalności zarobił na scenariuszach blisko 70 tys. funtów.

 

Ciągle najbardziej dochodowym zajęciem Radcliffa jest aktorstwo. Za ostatnią część przygód Harry`ego Pottera pt. "Harry Potter i Zakon Feniksa" Daniel zgarnął 8 mln funtów.