Hayden Panettiere grozi więzienie!

Udział Hayden w akcji przeciwko bestialskiemu zabijaniu delfinów nie pozostał bez echa. Japońskie władze wydały nakaz aresztowania aktorki!

 

Hayden uczestniczyła w niebezpiecznym proteście 2 tygodnie temu, wraz z innymi aktywistami pływając na deskach surfingowych wśród mordowanych delfinów u wybrzeży rybackiej wioski Taiji. Cała akcja wymagała niemałej odwagi, gdyż aktorka omal nie została zraniona.

 

 

Czy Hayden przejęła się grożącym jej pobytem za kratami? Ani trochę! Nie smuci się, nie rozpacza, a co więcej - zapowiada dalszą "walkę z systemem":

Cały świat musi zjednoczyć się, by rozwiązać nasz narastający międzynarodowy kryzys w ochronie środowiska. Nie możemy dalej kryć się za przestarzałymi bezsensownymi kulturowymi tradycjami i opieszałymi złymi przyzwyczajeniami, które powodują unicestwienie zasobów naszej planety i wymieranie gatunków.

Natomiast innego zdania jest Takumi Fukuda, który wypowiedział się w imieniu japońskich rybaków:

Dla pokoleń ludzi z Taiji rybołówstwo jest źródłem utrzymania, a ich połowy są przeprowadzane w zrównoważony sposób. Populacja delfinów jest utrzymywana na odpowiednim poziomie od wielu lat. Szanując osobiste uczucia panny Panettiere do delfinów, mam nadzieję, że was, widzów, uspokoi fakt, że w przyszłości Japonia będzie ostrożnie zarządzać zasobami morskich stworzeń.


Choć zabijanie delfinów jest częścią miejscowej tradycji, wywołuje sprzeciw wielu osób i organizacji na całym świecie. Hayden zapowiada, że pomimo grożącego jej aresztowania być może w przyszłości znów weźmie udział w podobnym proteście.