Shakira ma gest!

Shakira nie szczędzi kasy, jeśli w grę wchodzi pomoc najbardziej potrzebującym - właśnie przeznaczyła na ten cel 45 milionów dolarów.

 

Shakira nie tylko zarabia krocie, ale także bardzo chętnie się owymi pieniędzmi dzieli. Przeznaczyła 40 milionów dolarów na odbudowę obszarów zniszczonych przez katastrofy naturalne, m.in. trzęsienie ziemi w Peru i huragany w Nikaragui. Pieniądze zasilą fundację ALAS (Latin America for Solidarity Foundation), którą wraz z Shakirą założył laureat nagrody Nobla, Gabriel Garcia Marquez. Piosenkarka mówi o swoim hojnym geście:

Widziałam z pierwszej ręki wiele wyzwań stawiających czoła Ameryce. To są nękające problemy, z którymi nie poradzi sobie jedna osoba, ale pracując razem wszyscy możemy pomóc to zmienić.


Kolejne 5 milionów dolarów pochłonie edukacja i opieka zdrowotna dla ludności z 4 krajów latynoamerykańskich. Shakira pojawiła się na szczycie w Nowym Jorku poświęconym zmianom klimatu, który zorganizował były prezydent Bill Clinton. Więcej takich gwiazd prosimy!

 

Shakira i Bill Clinton (Fot. Chip East/Reuters)

Więcej o: