Daniel Radcliffe u progu dorosłości

Pamiętacie małego, nieśmiałego chłopca, który 7 lat temu wygrał casting do roli Harry'ego Pottera? Daniel Radcliffe, bo o nim mowa, dziś świętuje swoje 18 urodziny. Ten mały chłopiec sprzed lat właśnie wkracza w dorosłość i zmienia się w przystojnego młodego mężczyznę.

 

Daniel Radcliffe zarzeka się, że prowadzi całkiem normalne życie. Poza tym, że jak dotąd zagrał w pięciu filmach o młodym czarodzieju Harrym Potterze, jest jednym z najbogatszych nastolatków w Wielkiej Brytanii (z 17 milionami funtów na koncie), a nastoletnie dziewczyny na całym świecie wieszają sobie jego plakaty nad łóżkiem, to w jego życiu rzeczywiście nie dzieje sie nic niezwykłego.

 

Od lewej: Rupert Grint, JK Rowling, Daniel Radcliffe i Emma Watson

 

18-letni Daniel już dwa razy próbował zerwać z wizerunkiem grzecznego chłopca, jakiego gra w filmach. Najpierw przez kilka wieczorów na teatralnej scenie zrzucał z siebie ubranie i palił papierosy w sztuce "Equus". A całkiem niedawno wystąpił w bardzo męskiej sesji fotograficznej dla magazynu Details . Przyznajemy, że do twarzy mu z tą bródką.

 

 

Poza filmem, który jest jego pracą, Daniel jak każdy nastolatek uwielbia muzykę rockową. Podczas zdjęć do filmu "Harry Potter i czara ognia" sam Gary Oldman nauczył go grać na gitarze basowej.

 

Młody aktor doskonale zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających na niego w showbiznesie. Dlatego inaczej, niż inne młode gwiazdy, unika imprez i nie planuje w najbliższym czasie porzucić szkoły, trafić na odwyk czy do więzienia. My jednak wierzymy, że i jemu zdarza sie zaszaleć, a szczególnie na własnej "osiemnastce".

 

 

Sto lat Daniel!