Azis - gwiazdor z Bułgarii

Jeśli chodzi o ekscentrycznych wokalistów to Polska jest daleko w tyle za Bułgarią. Azis to jedna z największych gwiazd tamtejszej piosenki. Jak można przeczytać na Wikipedii, Azis wykonuje gatunek muzyczny nazywany chalga (taki pop-folk), znany jest ze swojej atypowej ekspresji płciowej (atypical gender expression) oraz gwiazdorskiego stylu życia. Poznajcie Azisa.

 

 

 

My zawsze myśleliśmy, że fryzury Wiśniewskiego, teksty Dody o "strzelaniu gola w kiblu" oraz erotyczne ekscesy (owies!) Renaty Beger wiele mówią o otwartości i nowoczesności polskiego społeczeństwa. Przy Bułgarach jednak wymiękamy - i to bardzo.

 

Azis, mieszkający obecnie ze swoim mężem Kiteacą na planie programu Big Brother VIP 2, został uznany za drugiego największego żyjącego Bułgara (wyprzedził go Christo Stoiczkow), a 21 w ogóle! Wyobrażacie to sobie w Polsce?

 

Azis jest tak popularny, że nawet jedna z asteroid krążąca wokół Ziemii została nazwana jego imieniem. W 2006 roku Azis reprezentował Bułgarię na Eurowizji. Ktoś to pamięta?