Cesaria Evora nie zaśpiewa już z Kayah

Zmarła "bosonoga diwa"!

Słynna pieśniarka fado Cesaria Evora, znana jako "bosonoga diwa", zmarła dziś w Republice Zielonego Przylądka w wieku 70 lat. Polska publiczność zna ją z duetu z Kayah. Razem zaśpiewały przepiękną balladę "Embarcacao.

Cesaria Evora cierpiała na chorobę wieńcową, która już w ubiegłym roku uniemożliwiła jej występy. Musiała też odwołać swój polski koncert na "Smooth Festival". Jej śmierć to nieodżałowana strata dla światowej muzyki.

mart


Zobacz także:

Oto najmniejsza kobieta świata

Zrobili karierę kalecząc polszczyznę

Jarosław Wałęsa jest człowiekiem z tytanu. DOSŁOWNIE!

Więcej o:
Komentarze (18)
Cesaria Evora nie zaśpiewa już z Kayah
Zaloguj się
 • bnch

  Oceniono 10 razy 10

  Wielka artystka, niech spoczywa w pokoju.

  A człowiek, który na głównej stronie raczył napisać: "Zmarła gwiazda znana w Polsce z duetu z Kayah" otrzymuje ode mnie tytuł imbecyla dekady. Płycizna intelektualna nieczęsto mnie jest w stanie już zażenować. Tobie drogi, tępy nagłówkopisarzu się udało. Brawo.

 • 3pe

  Oceniono 9 razy 7

  Trochę szkoda, że dla Gw pracują idioci. Skutecznie niszczą coś, na co pracowało wielu wybitnych dziennikarzy przez całkiem długi czas. Chyba, że plotek to takie 5 te koło u wozu, ale w takim razie, do czego to potrzebne?

 • dodosdontquack

  Oceniono 9 razy 7

  Ludzie, troche szacunku i powagi! Sama Kayah pewnie by nie byla szczesliwa widzac taki podpis. To raczej ona urosla na duecie z Evora!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 11 razy 7

  I to była artystka, a nie te wyjące lachony.

 • sansa

  Oceniono 9 razy 7

  Niedawno Mercedes Sosa, teraz Cesaria :( Najlepsze głosy odchodzą :(

 • wladek

  Oceniono 15 razy 7

  no tak, najbardziej byla znana z duetu z Kayah

 • meg77

  Oceniono 9 razy 5

  A czy przypadkiem sedno nie tkwi w tym, że nie zaśpiewa już WCALE? Szczególnie, że nie duety były jej specjalnością i chyba nie planowała przyjechać do PL i nagrać nowy duet z panią, której liczne zabiegi troszkę uniemozliwiają już poprawną artykulację, prawda?!! Zwalczcie czasem naturalne prostactwo i nie lansujcie przy każdej okazji byle celebrytki dobrze ułożonej z mediami, bo wydźwięk jest żenujący:-/ To że cos ni w 5 ni w 10 otagujecie Kayah nie spowoduje, że ona rzeczywiscie zyska.

 • ladyzgaga

  Oceniono 6 razy 4

  Takiego beznadziejnego portalu, obok Twojej Pogody, chyba nie ma już na świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX