To pewne - Prokuratura zajmie się Dodą

Nowak porównuje Dodę i innych artystów do Pei. Ogień.

 

To już pewne. Słowa Dody na temat Biblii skrupulatnie zbada prokuratura. Twoje Imperium cytuje Katarzynę Dobrzańską z prokuratury, która potwierdza doniesienia: 

Wykonamy to, co nakazał nam sąd. Nie umiem jednak państwu powiedzieć kiedy rozpoczniemy dochodzenie i kiedy można się spodziewać jego wyników - czytamy dziś w Twoim Imperium.

Ryszard Nowak dziś o całej sprawie mówi tak: 

Ten proces ma nie tylko zaważyć na Dodzie, jako piosenkarce, ale również na pozostałych artystach w Polsce. Artyści będą się bali tak daleko pójść. Będą bali się obrażać, szykanować, przemieniać się tak samo jak Peja w bandytę, gdzie w Zielonej Górze nawoływał do pobicia 15-latka - mówi nam Ryszard Nowak.

Ostro. Nowak nie odpuści. Doda tym bardziej. 

 

Przypominamy: Plotek.pl jako pierwszy poinformował o szczegółach sprawy (24.10.2009):

 

Ryszard Nowak skierował zażalenie na prokuraturę do Sądu rejonowego Warszawa-Mokotów, która umorzyła postępowanie w sprawie Dody. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek Nowaka i rzekome obrażanie uczuć religijnych przez Dodę trafiło znów do prokuratury:

 

 

 

Jak dowiedzieliśmy się w sądzie okręgowym, gdy prokuratura wykona czynności, które zalecił sąd, będzie można powiedzieć czy postępowanie przeciwko Dodzie będzie można umorzyć czy też skierować akt oskarżenia.

 

Jeżeli akt oskarżenia trafi do sądu Dodzie grozi tzw. kara alternatywna, czyli albo grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

 

 Mrock