TVN dyskryminuje niewidomych?

Stacja omówiła niewidomej dziewczynie startu w programie "Milionerzy"!

 

Droga do programu "Milionerzy" jest długa i zawiła. Potencjalni kandydaci na milionerów muszą przejść wstępne eliminacje, a w trakcie programu pokonać pozostałych dziewięciu uczestników. Żeby zagrać o milion trzeba wykazać się wiedzą i sprytem. Dorota Ziental z Łomianek pół roku przygotowywała się do udziału w programie "Milionerzy". Jej marzenia o wystąpieniu w telewizji i wygraniu miliona prysły, gdy producenci show dowiedzieli się, że 27-letnia dziewczyna jest niewidoma!


Myślałam, że to nie będzie przeszkoda, skoro nikt nie mówił o problemach. Przecież to nie program o sportach ekstremalnych, nie będę jeździć autem. Myślałam, że "Milionerzy" są dla ludzi, którzy coś wiedzą (...) Dlaczego TVN zapraszając do zgłaszania się do programu nie dodaje, że nie dotyczy to niepełnosprawnych? - zastanawia się Dorota w rozmowie z gazetą.pl

Dorota straciła wzrok na skutek choroby genetycznej. W studiu, w którym realizowany jest program, nie ma odpowiedniego urządzenia umożliwiającego niewidomym udział w teleturnieju. Gdyby jednak stacji bardzo zależało, to z pewnością jakieś rozwiązanie, by się znalazło. Jeśli w "Mam talent" może brać udział niewidoma Ewa Lewandowska, to czemu Dorota nie może wystartować w "Milionerach"?