Ranking programów z udziałem gwiazd. Hity czy kity?

Stacje telewizyjne zaserwują nam aż osiem programów rozrywkowych z udziałem tzw. gwiazd! To najwięcej w historii polskiej telewizji.

Wiele programów będzie emitowanych równocześnie. Lepiej zaprzyjaźnić się z pilotem czy wybrać sobie jeden program do obejrzenia? Proponujemy małą podpowiedź.

Żeby ułatwić wam zadanie, zebraliśmy wszystkie informacje i podajemy je w pigułce. Zobaczcie, co, gdzie, kiedy i o której można oglądać. No i przede wszystkim: czy w ogóle warto?

 

KATEGORIA: ŚPIEW

 

1. "Fabryka gwiazd "

 

EMISJA: prawdopodobnie piątek 20.00 Polsat.

 

 

NAJWIĘKSZY PLUS: oprawą muzyczną zajmie się genialny Adam Sztaba, a prowadzeniem show Maciek Rock. Liczymy, że na naszych oczach narodzi się jakiś talent na miarę Edyty Górniak.

 

NAJWIĘKSZY MINUS: Michał Wiśniewski ma być specjalistą do spraw mody. Lider "Ich Troje" ma doradzać uczestnikom w kwestii stylizacji oraz zachowania na scenie. Lepiej, żeby nie słuchali go, bo skończą z czerwonymi włosami i pomarańczowymi skórzanymi kurtkami.

 

KOLEJNY MINUS: Program będzie oparty na formule francuskiego show "Star Akademy". W skrócie to "Idol" połączony z "Big Brotherem". Uczestnicy zamieszkają w domu naszpikowanym kamerami. Każdy ich krok będzie obserwowany i oceniany. Widzowie będą mieli okazję ocenić nie tylko głos, ale też osobowość uczestników. My obawiamy się, że zamiast interesować się talentem uczestników, publiczność będzie fascynowała się romansami oraz kłótniami. Jak to w reality-show.

 

2."Jak oni śpiewają"

 

EMISJA: sobota 20.00 Polsat

 

NAJWIĘKSZY PLUS: Ela Zapendowska. Jej szczerość nie zna granic. Jurorka nie owija w bawełnę, zawsze mówi to, co myśli i nie przejmuje się krytyką.

 

NAJWIĘKSZY MINUS: Kasia Cichopek i Krzysztof Ibisz. Nie wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie znieść taką ilość wazeliny w jednym programie. Kasia ciągle się uśmiecha, wszystkim podlizuje i jest do znudzenia miła. Aż się prosi, żeby powiedziała chociaż "kurdę" lub "cholera". Krzysztof Ibisz idealnie jej wtóruje. Biega, skacze i tańczy. Ubiera się i zachowuje jak nastolatek. Przykro jest co tydzień oglądać kryzys wieku średniego.

 


Lista uczestników programu:


Anna Mucha

Tomasz Stockinger

Jolanta Fraszyńska

Georgij Koroliow

Alżbeta Leńska

Jerzy Zelnik

Monika Mrozowska

Aleksandra Szwed

Jacek Kawalec

Katarzyna Galica

Karolina Nowakowska

Łukasz Dziemidok

Elżbieta Romanowska

Artur Chamski


Faworyci: Artur Chamski, Jolanta Fraszyńska
Czarny koń: Anna Mucha

 

3."Mam talent"

 

EMISJA: sobota 20.00 TVN

 

NAJWIĘKSZY PLUS: formuł programu. Jej pomysłodawcą jest Simon Cowell, który podobnie jak Kuba Wojewódzki zasłyną dzięki programowi "Idol". W castingach do programu mógł wziąć udział dosłownie każdy. Nie liczył się wiek, uroda czy figura, a talent i tylko talent. Bez względu jaki. Na castingi przychodzili nie tylko tancerze i soliści, ale też brzuchomówcy czy komicy.

 

KOLEJNY PLUS: Wielki powrót Agnieszki Chylińskiej, która ma ponoć pokazać w programie swoją drugą twarz. Jeśli łzy na castingu są zapowiedzią jej drugiego oblicza, to my jednak wolelibyśmy, żeby została przy tej swojej pierwszej twarzy. Liczymy na jej niewyparzony język i cięte riposty.

 

 

KATEGORIA: TANIEC

 

4."Taniec z gwiazdami"

 

EMISJA: niedziela 20.00 TVN

 

 

NAJWIĘKSZY PLUS: jurorzy. Drobne złośliwości, które serwuje sobie Beata Tyszkiewicz z Iwoną Pavlović, dodają trochę pikanterii temu programowi. To miła odskocznia od słodyczy, która wylewa się z ekranu gdy Kasia Cichopek pojawia się na nim!

 

NAJWIĘKSZY MINUS: brak gwiazd. Zwłaszcza w 8. edycji wyjątkowo doskwiera nam brak znanych nazwisk. Plotek nie zna połowy z osób, które wezmą udział w show. Czy ktoś z Was słyszał o kim takim jak Steve Allen?

 

Oto pełna lista gwiazd i tancerzy:

Ilona Felicjańska i Robert KochanekAnna Popek i Cezary Olszewski
Marta Żmuda-Trzebiatowska i Adam Król
Sylwia Gruchała i Rafał Maserak
Krzysztof Włodarczyk i Agnieszka Pomorska
Natalia Lesz i Łukasz Czarnecki
Agata Kulesza i Stefano Terrazzino
Sambor Czarnota i Magdalena Soszyńska-Michno
Katarzyna Walter i Mario Di Somma
Alan Andersz i Blanka Winiarska
Marek Włodarczyk i Kamila Kajak
Paweł Stasiak i Anna Głogowska
Oleg Sawkin i Katarzyna Krupa
Steve Allen i Katarzyna Kubalska

 

Faworyci: Marta Żmuda-Trzebiatowska i Alan Andersz.
Czarny koń: Krzysztof Włodarczyk lub Anna Popek.

 

 

5."Gwiazdy tańczą na lodzie"

 

EMISJA: piątek 20.00 Dwójka

 

NAJWIĘKSZY PLUS: Doda. Nie chodzi o to, że ją lubimy i podziwiamy. Wiecie doskonale, że tak nie jest. Prawda jest jednak taka, że gdyby nie Doda, to ten program nie miałby racji bytu. Byłoby nudno i bezbarwnie. Celem tego show jest wypromowanie piosenkarki i ona w pełni wykorzystuje tę sytuacje. Doda czepie garściami z popularności jaką przyniósł jej ten program. Reszta jest nieważna. Liczy się tylko królowa.

 

NAJWIĘKSZY MINUS: Uczestnicy. Jola Rutowicz, Gosia Andrzejewicz. Po co nam one? Nie było już innych gwiazd? Czemu telewizja publiczna bierze sobie za punkt honoru promowanie takich mało błyskotliwych i nie zachwycających urodą gwiazd jak Jola Rutowicz? Sami tego posłuchacie.


Lista uczestników:


Gosia Andrzejewicz

Katarzyna Burzyńska

Rafał Cieszyński

Paweł Konnak

Karolina Malinowska

Michał Milowicz

Conrado Moreno

Samuel Palmer

Jolanta Rutowicz

Beata Ścibakówna

Agnieszka Włodarczyk

Katarzyna Zielińska

Faworyci: Agnieszka Włodarczyk
Czarny koń: Conrado Moreno

 

 

6."You Can Dance"

EMISJA: środa 21.30 TVN

 

 

NAJWIĘKSZY PLUS: formuła programu, która zakłada, że najważniejszy jest taniec i wyłonieni w castingach uczestnicy show. Prowadząca i jurorzy mają być tylko ich tłem. "You Can Dance" to jedyny program przed którym nie musimy niczego pić ( nie mówimy tu o herbacie), żeby dobrzeć do końca odcinka. W tym programie mamy możliwość obserwowania uczestników od castingów, aż do programów na żywo. To pozwala nam zobaczyć jakie postępy robią i jak zmieniają swoje zachowanie w miarę zwiększania się ich popularności.

 

NAJWIĘKSZY MINUS: Kinga Rusin. Na castingach Kinga upodabnia się do uczestników program i ubiera się jak nastolatka. W czasie programów na żywo zakłada okropne kreacje, które podkreślają jej wady, a nie zalety. Stylistka musi za nią wyjątkowo nie przepadać. To nie jedyny problem. Kinga jest po prostu sztywna. Zwycięzca ostatniej edycji, Artur Cieciurski sam przyznał, że Rusin nie umie tańczyć i godzinami trzeba ją uczyć podstawowych kroków.

 

 

KATEGORIA: LANS, LANS, LANS

 

7."Ranking gwiazd"

 

EMISJA : soboty i niedziele 19.30 Polsat

 NAJWIĘKSZY PLUS:
uczestniczki. Trzeba przyznać, że Polsatowi udało się przekonać do udziału w show parę gwiazd z pierwszej półki. W zagranicznych edycjach programu dziewczyny upijały się litrami szampana, przeklinały i szczerze mówiły co o sobie myślą.

 

NAJWIĘKSZY MINUS: W polskiej edycji nie ma alkoholu, ani specjalnie odważnych gwiazd. Możemy liczyć, co najwyżej na drobne złośliwości typu:

Steczkowska do Liszowskiej: Świetnie śpiewałaś, choć mi nie dorównałaś. Bardzo Cię lubię, ale wydaje się, że masz nadwagę. No i te zęby. Zrób coś z nimi. Ale ogólnie uważam, że jesteś super piękna i zajmujesz w moim rankingu wysokie piąte miejsce. Zaraz za Szabatin. To wielki zaszczyt!

Lista uczestniczek programu:


Edyta Górniak

Justyna Steczkowska

Joanna Liszowska

Weronika Książkiewicz

Katarzyna Sowińska

Ewa Szabatin

Grażyna Wolszczak

Anna Dereszowska

Weronika Rosati

Aleksandra Kwaśniewska

 

 

8."Fort Boyard"

EMISJA: sobota 19.45 Dwójka

 

 

NAJWIĘKSZY PLUS: w końcu zobaczymy gwiazdy bez makijażu, spocone i zmęczone. Sprawdzimy jak idą im zadania logiczne i czy są na tyle odważne by skończyć na bungee czy przejście się po płonącym moście. Z dobrych źródeł wiemy, że Kasia Cichopek stchórzyła i nie chciała wykonać niebezpiecznego zadania.

 

NAJWIĘKSZY MINUS: Pora emisji. Obawiamy się, że program może przegrać rywalizacje z "Jak oni śpiewają" i "Mam talent". Przede wszystkim za słabo jest promowany, choć wystąpią w nim większe gwiazdy niż w show Polsatu.

 

Lista uczestników:


Aneta Florczyk

Justyna Steczkowska

Mariusz Pudzianowski

Condaro Moreno

gen. Roman Polko

Ola Szwed

Joanna Liszowska

Katarzyna Cichopek

Natasza Urbańska

Maciej Kurzajewski

Krzysztof Skiba

Anna Popek

Marta Wiśniewska