Reni Jusis wycofała się ze sztafety olimpijskiej!

Reni Jusis bojkotuje olimpiadę w Pekinie! Piosenkarka, która razem z Pawłem Małaszyńskim miała 4 czerwca wziąć udział w sztafecie olimpijskiej, zdecydowała się jednak wycofać z  biegu z ogniem olimpijskim. Artystka swoją decyzję uargumentowała w specjalnym liście, który opublikowała na swojej stronie internetowej.

 

Pół roku temu Reni Jusis przyjęła propozycję udziału w sztafecie, ponieważ liczyła na to, że ta olimpiada spowoduje, że świat zwrócić oczy na kraj w którym nagminnie łamane są prawa człowieka. Ostatnie wydarzenia pokazują, że olimpiada nabiera politycznego charakteru, a głos obrońców praw człowieka jest słabo słyszany. Dlatego piosenkarka w akcie solidarności z mieszkańcami Tybetu, postanowiła zrezygnować z udziału w sztafecie olimpijskiej.

Przyjmując zaproszenie pół roku temu nie przypuszczałam, że impreza ta będzie odbywać się w tak dramatycznych okolicznościach (...)Nie chcę jednak brać udziału w święcie ognia olimpijskiego i sportu, które staje się nieuchronnie przedsięwzięciem politycznym, podczas którego pokojowe manifestacje anty-chińskie i pro-tybetańskie przeradzają się w brutalne starcia z policją, a sportowcy są poddawani próbom manipulacji ze strony polityków i władz sportowych. Czuję się zbulwersowana widokiem Tybetańczyków przyduszonych brutalnie do asfaltu przez policjantów w... Londynie. Mam nadzieję, że sportowcy swoją postawą w Pekinie wskrzeszą ideę Igrzysk Olimpijskich, a świat po Olimpiadzie nadal będzie tak mocno angażował się w sytuację polityczną w Chinach - pisze na swoim blogu piosenkarka.

Trzeba przyznać, że to bardzo odważna decyzja, a nam i wszystkim fanom Reni, nie pozostaje nic innego jak ją uszanować! Plotek podziwia wszystkich, którzy są wierni swoim przekonaniom!

Więcej o:
Komentarze (18)
Reni Jusis wycofała się ze sztafety olimpijskiej!
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Sru, tu tu tu. Jakie poświęcenie ale buty nike, adidasa itp. to się nosi mimo, że sa szyte przez dzieci w chinach. Co za polska obłuda.

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Nie pierwsza "upadła gwiazda", która usiłuje coś niecoś upiec na politycznych zawirowaniach!

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  haha gdyby chciala rozglosu to by pobiegla? wlasnie nie:)
  w telewizji rzucili by 5 sekundowy filmik reni ze zniczem i to by bylo tyle. rozgłos to ona teraz robi, rezygnując z tego.
  mogla rownie dobrze po cichu to zrobic, a nie publikowac jakies specjalne listy itd;]

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Popieram:)

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  haha to tylko autoreklama. kto by o niej pisał, gdyby nie rezygnacja z udziału w sztafecie olimpijskiej? czy ktoś pamięta jeszcze tą nieudolną, zapomnianą piosenkarkę?

 • Gość: Gość

  0

  noo ok przekonania...hmm no rzeczywisciee ale kuurde! ja chyba nie bylabym na tyle twarda zeby zrezygnowac z czegos takiego!! ejj taka propozycje sie dostaje tylko raz w rzyciu...w dodatku nie kazdy moze dostapic takiego zaszczytu.. sorry ja bym nie zrezygnowala raczej..! kocham biegac i w dodatku gdybym mogla wziac udzial w czyms takim..nawet nie zastanawialabym sie przez 5 minut choc w rzeczywistosciu super biegaczka nie jestem choc biore udzial w zawodach a szczegulnie UWIELBIAM sztafete!! ej Renii ja cie podziwiam..

 • Gość: Gość

  0

  no i dobrze ze się wycofała

 • Gość: Gość

  0

  www.unlocking.pl - Tutaj zdejmiesz simlocka ze swojego telefonu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX