Andrzejewicz nie zaśpiewa w Opolu?

Gosia na koncercie "Superjedynek" ma odebrać dwie nagrody w kategoriach: wokalistka roku i debiut roku. Problem w tym, że muzycy z zespołu Andrzejewicz nie potrafią zagrać jej utworów na żywo i nie chcą wystąpić na festiwalu, na którym playback jest zabroniony. Mało tego - sama wokalistka stwierdziła, że jeśli będą musieli zagrać na żywo to się skompromitują. Pewnie im się miło zrobiło.

Już parę miesięcy przed festiwalem dyrektor artystyczny Zygmunt Kukla zapowiadał, że nie dopuści do występów z playbacku. Gosia i jej zespół sugestii dyrektora najwyraźniej nie posłuchali i na próbie przed festiwalem zagrali z półplaybacku. Gdy Kukla nakazał żeby zagrali na żywo, muzycy stwierdzili, że nie potrafią.


Nasuwa się, więc pytanie czy Andrzejewicz i jej zespół, choć jeden koncert zagrali na żywo? Wychodzi na to, że nie. Prawdopodobnie swój debiut bez playbacku będą mieli w Opolu, ponieważ Kukla był nieugięty i nakazał grania na żywo. Wyraźnie rozgniewany powiedział "Super expressowi":

Jeśli ktoś nie potrafi zaśpiewać na żywo, to niech nie występuje na festiwalu polskiej piosenki. Nie mogę na to pozwolić, bo to nie w porządku w stosunku do innych.

Atmosfera na próbach musiała być bardzo gorąca, ponieważ również Gosia była wściekła:

Moja muzyka jest bardzo nowoczesna i wielką rolę odgrywa w niej komputer, który generuje różne dźwięki, bez których nie sposób się obejść. Ten zakaz to dla mnie absurd, bo muszę zaśpiewać moje piosenki w innej aranżacji, niż zna je publiczność.

Wokalistka w rozmowie z "Super Expressem" przyznała, że jest przerażona tym, że będą musieli zagrać na żywo:

Boję się, że to, co zaśpiewam, nie spodoba się publiczności, bo będzie zupełnie inne od tego, co słyszą w radiu. Nie mam pojęcia, jak to wyjdzie.


Jakiś czas temu w programie Wojewódzkiego gościem była najlepsza w Polsce nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Spytana przez prowadzącego o to, która wokalistka na naszym rynku muzycznym według niej śpiewa najgorzej Ela powiedziała, że Gosia Andrzejewicz. To chyba wiele wyjaśnia...

 

A tu macie Gosię "na żywo".

A tu innych wokalistów przywiązanychdo playbacku: