Festiwal Opole 2015 już 12 - 14 czerwca. Bilety wykupiły "koniki"

Trzy dni czekania i zapisy na listę społeczną nie pomogły. Organizatorzy mówią o olbrzymim zainteresowaniu biletami na tegoroczny 52. Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Tymczasem widzowie skarżą się na "koniki".

Przy 72 dniach czekania na miejsce przy kasie i limitach na bilety 52. KFPP Opole 2015 stał się celem dla koników. Bilety na imprezę, podczas które swój jubileusz będą świętować Skaldowie i Edyta Górniak, a Maryla Rodowicz zaśpiewa piosenkę z Donatanem, kosztują od 60 do 110 zł. Według "Nowej Trybuny Opolskiej" większą część z 1600 kartoników (pula na każdy dzień) wykupili spekulanci. Fani muzyki są zdenerwowani.

Szlag mnie trafia, bo dzisiaj mogę je kupić w internecie, ale znacznie drożej - nto.pl cytuje jednego z Opolan, który nie załapał się na bilet.

Agnieszka Jurowicz, wicedyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki tłumaczy w jaki sposób "koniki" obeszły limity sprzedaży:

Nieuczciwe osoby obeszły je wpisując się na listę po kilka razy lub podstawiając staczy. Rozwiązaniem byłaby sprzedaż internetowa, która da wszystkim jednakowe szanse. Zwlekaliśmy z tym, ponieważ pojawiały się głosy, że osoby starsze, które nie korzystają z internetu, nie będą miały szans na bilety - powiedziała gazecie Jurowicz.

Podczas festiwalu zobaczymy m.in. koncerty:

"Ktoś mnie pokochał!?, czyli debiutanci śpiewają przeboje Skaldów z okazji 50-lecia pracy artystycznej zespołu;

"Scenki i obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki", koncert z okazji setnych urodzin artysty

a także SuperJedynki 2015, SuperPremiery 2015 oraz, w niedzielę 14 czerwca, urodzinową galę z okazji 90 lat Polskiego Radia. Wszystkie koncerty w całości pokaże TVP1.

socha

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS