"M jak miłość". Między Marcinem i Izą coraz lepiej. Jest jedno "ale". Dziewczyna wybiega z domu z płaczem

"M jak miłość". Co przyniesie nowy tydzień z bohaterami serialu?

O poranku Marcin (Mikołaj Roznerski) umówi się z Izą (Adriana Kalska) na "randkę"... wśród choinek.

Mamy z Szymkiem mały kłopot: nie wiemy, na które drzewko się zdecydować! Jestem pewien, że kto, jak to, ale ty podejmujesz szybkie i dobre decyzje

A gdy dziewczyna wskaże iglaka, który jej się spodobał, Chodakowski wykorzysta okazję i zaprosi ją na wigilijną kolację.

Jesteś pewna, że to dobry wybór? Bo wiesz, spędzisz pod tą choinką całe święta Wigilię, Boże Narodzenie, a jak nie będziesz miała nas dosyć, to i Nowy Rok
O czym ty mówisz? Jadę ze znajomymi w góry
A nie możesz tego wyjazdu odwołać? Chcemy z Szymkiem spędzić te święta z tobą Odwołaj ten wyjazd w góry, proszę Prosimy! Mnie mogłabyś odmówić, ale jemu? Chyba nie?...


Lewińska w końcu powie "tak". W drodze do domu zakochani szybko stracą jednak humor, bo na ich drodze znów stanie... Artur (Tomasz Ciachorowski). Pijany i pełen żalu - po tym, jak Iza złamała mu serce.

Co za spotkanie! Co tu robicie? Kupujecie... wspólne drzewko? Szybko poszło Z daleka, powiem wam, wyglądacie jak święta rodzina!
Piłeś...
Ja? Nie... Pić będę później! Na razie chcę ci tylko złożyć życzenia. W końcu jesteś tfu, byłaś moją narzeczoną! A więc zdrowia, szczęścia na nowej drodze życia i spokoju Cieszcie się nim, póki możecie!


A chwilę później Izę czeka kolejne niemiłe spotkanie - w domu Chodakowskich.
Lewińska usłyszy przypadkiem, jak Aleksandra (Małgorzata Pieczyńska) rozmawia o niej przez telefon. I od razu wybiegnie na ulicę, ze łzami w oczach...

Tak, to świetna dziewczyna, ale czasem myślę, że nic z tego nie będzie i że Marcin jej nie kocha A nawet jeśli z czasem coś do niej poczuje, to zawsze będzie tą drugą. Wiesz, towarem zastępczym. I aż mi jej żal


Iza okłamie Marcina mówiąc, że musiała nagle pojechać do chorej ciotki. Ale Chodakowski jej nie uwierzy - i o wszystkim opowie Agnieszce (Magdalena Walach).

Nie pokłóciliśmy się, to raczej Jestem prawie pewien, że moja kochana mamusia musiała coś palnąć!

Olszewska da przyjacielowi tylko jedną radę, prosto z serca.

Jedź za nią do tej cioci, o ile wiesz, gdzie ona mieszka I wyjaśnij całą sprawę. Powinniście te święta spędzić razem


A godzinę później Marcin znów stanie przed ukochaną

Nie wiem, co takiego moja mama powiedziała ale szczerze? To mnie nie interesuje. Ciebie też nie powinno!

Iza, szczęśliwa, wróci w końcu z chłopakiem do Warszawy. I to właśnie z Marcinem oraz małym Szymkiem (Staś Szczypiński) będzie w wigilijną noc.

A gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazda, młodzi złożą sobie życzenia...

No wiesz, najlepszego! Żeby Szymek był zdrowy i ty też I w ogóle, żeby było dobrze. Spokojnie, miło, szczęśliwie
Dzięki. A ja ci życzę dużo cierpliwości i wyrozumiałości... I żeby wszystko się działo w jakimś mniej pokręconym trybie!
Ja tam na nic nie narzekam
Tak? No, to cofam to życzenie! Ale mam jeszcze jedno... Widzieć ten uśmiech przez cały kolejny rok Gdzieś blisko, obok mnie.

W finale zakochani wybiorą się za to na romantyczny spacer

Czy świąteczne życzenie Marcina spełni się - a Iza będzie odtąd dla Szymka drugą mamą? Odpowiedź wkrótce. Za to już teraz wszystkich fanów młodej pary zapraszamy do TVP2 na kolejne odcinki "M jak miłość"!