"Komisarz Alex". Emisja 3 października. Czy komisarz Alex straci pracę??

Na nie lada sensację zanosi się w 5. odcinku najnowszej serii "Komisarza Aleksa? (emisja w sobotę 3 października o godz. 20.25 w TVP1): czworonożny detektyw zostanie zawieszony i odsunięty od służby w policji! Co więcej: grozi mu całkowita utrata pracy!

Komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki), czyli pan Aleksa, przeżyje szok, gdy dowie się o tym od Ryszarda Puchały (Ireneusz Czop). Niestety, nie będzie to żart. Taką decyzję bowiem podejmą skrupulatni urzędnicy z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi, o czym oficjalnie poinformują w swoim liście.

Okaże się, że Alex nie przeszedł okresowych testów sprawnościowych, w związku z czym - w świetle obowiązujących przepisów - nie ma prawa brać udziału w śledztwach.

Oburzony Michał stanowczo zaprotestuje, bo nikt nie poinformował go o terminie testów.

I jak mógł ich nie przejść, skoro w ogóle do nich nie podchodził? - rzuci retoryczne pytanie w kierunku swoich kolegów.

I wtedy na jaw wyjdzie, że w sprawie testów Komenda Wojewódzka wysłała Orliczowi aż trzy listy polecone. Zostały one dostarczone do biura. Tyle że Michał nie przypomina sobie, by je widział...  Czy Alex będzie musiał odejść z pracy w policji?

Czym jeszcze zaskoczy widzów serial "Komisarz Aleks" odcinku 5.?

Grupa alpinistów wspina się bez zabezpieczenia i asekuracji na wysoki budynek. Niestety, jeden z nich, najbardziej doświadczony, Kuba Burski odpada i ginie. Rano zostaje znaleziony, jednak kilkanaście metrów od budynku. Pozostali alpiniści przenieśli ciało, pozorując wypadek samochodowy, by ich szkoła wspinaczkowa nie straciła licencji z powodu organizowania nielegalnych zawodów.

Jednak tylko szef tej szkoły i przyjaciel ofiary Filip nie ma żadnych wątpliwości, pozostali, zwłaszcza Igor mają poważne wyrzuty sumienia. Orlicz, który sam się kiedyś wspinał, przypomina sobie, że Burski dwa lata temu brał udział w wyprawie w Himalaje, która skończyła się nie do końca wyjaśnioną śmiercią jednego z uczestników.

W tej wyprawie brał udział także Filip i Igor. Policjanci podejrzewają, że te zaszłości mogą mieć znaczenie, tym bardziej, gdy okazuje się, że Burski nie zginął w wypadku, ale został zamordowany. Niebawem dochodzi do kolejnego wypadku. Od ściany odpada Igor, jest ciężko ranny. Okazuje się, że jego lina została podcięta.

Policjanci aresztują Filipa, wszystko wskazuje, że to on stoi za tymi wypadkami. Jednak podczas jego pobytu w areszcie dochodzi do próby zabójstwa Igora.Na szczęście udaje się go uratować. Igor wskazuje mordercę...