Michał Figurski na FB: Piszę to z wysiłkiem, ale piszę w ogóle i za to chciałem podziękować szpitalowi

"Chciałbym wyrazić słowa wdzięczności za ratowanie mojego życia i zdrowia anonimowej armii bohaterów wynagradzanej nieadekwatnie do swoich wysiłków" - między innymi takie zdanie możemy przeczytać w pierwszym po operacji wpisie Michała Figurskiego.
Michał Figurski dziękuje lekarzom na FB Dziennikarz zamieścił na Facebooku pierwszy wpis po operacji Michał Figurski od 20 września przebywa w szpitalu. Dziennikarz przeszedł operację i przez jakiś czas był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Na szczęście jego stan zdrowia cały czas się polepsza. Dzisiaj zamieścił na Facebooku wpis, w którym dziękuje personelowi oddziału nefrologii i neurochirurgii z warszawskiego szpitala przy ul. Banacha. Kochani! Znalazłem się trudnej sytuacji życiowej. Wiem, że wielu z Was to rozumie i dlatego chciałem napisać, że jestem bardzo wdzięczny za słowa otuchy i jednocześnie podzielić się z Wami spostrzeżeniem, jak nieprawdziwe i krzywdzące są opinie na temat polskiej służby zdrowia. Chciałbym wyrazić słowa wdzięczności za ratowanie mojego życia i zdrowia, anonimowej armii bohaterów wynagradzanej nieadekwatnie do swoich wysiłków. Nie czuję się kompetentny aby to zmienić, ale chciałbym głośno podziękować! Piszę to z wysiłkiem, ale piszę w ogóle i za to chciałem podziękować całemu personelowi oddziału nefrologii i neurochirurgii z Banacha! - napisał Figurski. Pod wpisem cały czas pojawiają się pełne wsparcia komentarze, m.in. od Karoliny Szostak i Krystyny Pytlakowskiej. Dziennikarz od lat choruje na cukrzycę. Najprawdopodobniej to właśnie ona była powodem osłabienia naczyń krwionośnych w mózgu, które pękły.

Michał Figurski od 20 września przebywa w szpitalu, gdzie przeszedł jedną operację i przez jakiś czas był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Na szczęście stan zdrowia dziennikarza cały czas się polepsza. Dzisiaj zamieścił wpis na swoim profilu na Facebooku. Dziękuje w nim personelowi oddziału nefrologii i neurochirurgii z warszawskiego szpitala na ulicy Banacha:

Kochani!
Znalazłem się trudnej sytuacji życiowej. Wiem, że wielu z Was to rozumie i dlatego chciałem napisać, że jestem bardzo wdzięczny za słowa otuchy i jednocześnie podzielić się z Wami spostrzeżeniem, jak nieprawdziwe i krzywdzące są opinie na temat polskiej służby zdrowia. Chciałbym wyrazić słowa wdzięczności za ratowanie mojego życia i zdrowia, anonimowej armii bohaterów wynagradzanej nieadekwatnie do swoich wysiłków. Nie czuję się kompetentny aby to zmienić, ale chciałbym głośno podziękować! Piszę to z wysiłkiem, ale piszę w ogóle i za to chciałem podziękować całemu personelowi oddziału nefrologii i neurochirurgii z Banacha! - napisał.

Pod wpisem cały czas pojawiają się pełne wsparcia komentarze, m.in. od dziennikarek: Karoliny Szostak i Krystyny Pytlakowskiej.

Komentarze pod wpisem Michała FigurskiegoFacebook.com/michalfigurski

Gospodarz emitowanego w Polsat News + programu "WidziMiSię" od lat choruje na cukrzycę. Najprawdopodobniej to właśnie ona była powodem osłabienia naczyń krwionośnych w mózgu, które pękły. W niedzielę (20 września) dziennikarz trafił do szpitala i został poddany operacji.

mte

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (100)
Michał Figurski na FB: Piszę to z wysiłkiem, ale piszę w ogóle i za to chciałem podziękować szpitalowi
Zaloguj się
 • Gość: gizmo

  Oceniono 10 razy 4

  Ukrainki pozdrawiają...

 • Gość: Mixer

  Oceniono 12 razy 4

  Życzę gościowi szybkiego powrotu do zdrowia ale to co napisał to bzdury.
  Nie wierzę że lekarze którzy się nim tak troskliwie zajmują nie wzięli łapówki.
  Miałem ostatnio bardzo dużo do czynienia z polską służbą zdrowia bo chorował mój ojciec, był w wielu szpitalach i wszędzie musiałem dać łapówkę aby cokolwiek chcieli z nim robić ale niestety gdy trafił na Wołoską nie było mnie w W-Wie i nie zdążyłem dać w łapę komu trzeba. Oczywiście nikt się ojcem nie zajął i tata tam zmarł.

 • lech2011

  Oceniono 9 razy 3

  Milicjant pisze list do milicjanta:

  Piszę… do…. Ciebie …. powoli….., bo nie wiem ….. jak tam u Ciebie……z czytaniem….

 • Gość: łapówkarz

  Oceniono 2 razy 2

  Od dawna jest takie powiedzenie "że za dziękuje kowal konia nie podkuje " Teraz najwyższy czas na kopertę, i znowu powiedzenie Ordynatora " Panie Figurski nikt z pańskiej rodziny nie był jeszcze u mnie w gabinecie porozmawiać no/ wie pan?

 • Gość: Znajomy

  Oceniono 2 razy 2

  Michał popatrz jak to w życiu jest, jestem ciekawy jak teraz się czujesz jak ludzie plują na Ciebie bo dotknęło Ciebie nieszczęści, liczę, że całe życie Ci przeszło przed oczami, tak to prawda co zobaczyłeś. Nie martw się jesteś młodym człowiekiem, i na pewno wyzdrowiejesz czego Ci z całego serca życzę. Masz dużo spraw do naprawienia. Będziesz lepszym człowiekem.

 • pasztet.lux

  Oceniono 8 razy 2

  Czas na powiatowego!

 • Gość: side B

  Oceniono 2 razy 2

  Super artykuł! Najpierw "lead" z cytatem z fejsbuka. Poniżej zdjęcie i screen z tym samym wpisem. Potem mamy artykuł składający się z tego samego wpisu. I poniżej jeszcze jeden screen z tym samym wpisem. Super sprawa! Normalnie aż nie ma gdzie okienka z reklamą wcisnąć.

 • Gość: WrednyŻmij

  Oceniono 1 raz 1

  Mnie to tam wali, ale podziękowałeś neurochirurgom i nefrologom, a większość czasu podcierali Ci dupę anestezjolodzy z Oddziału Intensywnej Terapii...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX