Wnuczka Morgana Freemana została zamordowana. Podejrzanym jest jej chłopak

Zamordowano E'Denę Hines, 33-letnią wnuczkę Morgana Freemana. Na jej ciele znaleziono liczne rany kłute. Aresztowano już jej chłopaka, Lamara Davenporta, który w trakcie morderstwa prawdopodobnie odprawiał egzorcyzmy.

E'Dena Hines zginęła w niedzielę w Nowym Jorku, niedaleko swojego mieszkania w Washington Heights.

Policja została wezwana do zdarzenia tuż przed 3 rano. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, znaleźli E'Denę Hines leżącą na ulicy. Według policji, była ugodzona kilka razy nożem w tułów - czytamy na stronie NBC New York.

Świadkowie słyszeli krzyki świadczące o tym, że zabójstwo mogło mieć związek z egzorcyzmami.

Świadek, 28-letni Brydon Tarafa powiedział, że był w mieszkaniu, kiedy usłyszał mężczyznę maniakalnie krzyczącego: "Chrystus się rodzi", wkrótce po krzykach kobiety - informuje "Daily Mail".
Diabły, wynoście się! Wyrzucam was! W imię Jezusa Chrystusa, wyrzucam was! - zeznał policji kolejny świadek, George Hudacko, który zadzwonił pod 911.

Według "New York Post", kiedy przyjechała policja, Lamar Davenport wciąż atakował ofiarę.

Gdy policja odciągała go od niej, on wciąż wykonywał ruch, jakby dźgał, ale nie miał nic w dłoni - nóż tkwił w piersi Hines - informuje portal.

Morgan Freeman wydał oświadczenie.

Świat nigdy nie pozna jej kunsztu i talentu, jaki miała do zaoferowania. Jej rodzina i bliscy mieli to szczęście, że mogli poznać, jaką byłą osobą. Jej gwiazda nadal będzie jasno świecić w naszych sercach, myślach i modlitwach. Niech spoczywa w pokoju - powiedział.

Lamar Davenport został przewieziony do szpitala. Policja powiedziała, że został uznany za osobę z zaburzeniami psychicznymi i poddany obserwacji psychiatrycznej. Policja nie wyklucza, że w trakcie dokonywania zabójstwa mógł być pod wpływem kokainy.

Davenport ma 30 lat, jest raperem i aktorem, ma dwoje dzieci. W przeszłości był aresztowany za drobne kradzieże i posiadanie marihuany.

E'Dena Hines studiowała aktorstwo na Uniwersytecie Nowojorskim. Była bardzo aktywna na Facebooku, miała też swój blog.

Energiczna, głośna, żywiołowa. To prawdopodobnie trzy pierwsze słowa, jakie pojawiają się w głowach ludzi, kiedy myślą o mnie - napisała w ostatnim wpisie z 9 lipca.

E'Dena Hines była wnuczką pierwszej żony Morgana Freemana, Jeanette Bradshaw. Pogrzeb Hines ma się odbyć w przyszłym tygodniu, po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

alex