Dominika Kulczyk pożegnała ojca wzruszającym przemówieniem: Tatko, gdzie jesteś? Bo płaczemy

Jan Kulczyk został pochowany w środę w rodzinnym grobie na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu. Wcześniej pożegnała go córka, Dominika Kulczyk.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 11:30 mszą świętą w Kościele Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha. Zgodnie z wolą rodziny, miały charakter prywatny.

Jednym z najbardziej zapadających w pamięć momentów uroczystości była przemowa Dominiki Kulczyk. Córka miliardera mówiła drżącym ze wzruszenia głosem:

Tatko, gdzie jesteś? Jak zawsze nas zaskoczyłeś. Jesteś tu? Bo płaczemy. Nie płaczcie. Nie ma mnie tu, nie płaczcie. Tu mnie nie ma. Zszedłem ze sceny niepokonany. Bo przecież największą klęską jest nie wyciągać wniosków ze zwycięstw. A geniusz nie polega na tym, że wie się więcej, tylko że wie się wcześniej (...) Nie płaczcie nad moją trumną. Nie płaczcie. Nie ma mnie tu. Ale jestem w waszych kochających mnie sercach, w waszych tęskniących oczach. W każdym niezapomnianym wspomnieniu. W słońcu, które grzeje waszą twarz, w dobrej pogodzie którą przywoziłem. W  bezkresnej wodzie oceanów, w ciepłym wietrze, nad chmurami. W najpiękniejszych miejscach na ziemi, w każdym pięknym budynku, w filharmonii, w muzeum, w każdej świątyni świata i w tej w której modliłem się przez wiele lat (...) Nie płaczcie nad moją trumną. Nie płaczcie, tu mnie nie ma. I wierzcie mi, bo trzeba wierzyć, wierzyć, wierzyć bez końca. I kochać bezwarunkowo, bo miłość jest potężniejsza niż śmierć Twoja, nasza.

Jan Kulczyk zmarł tydzień temu w wyniku komplikacji pooperacyjnych. Miał 65 lat.

alex

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (45)
Dominika Kulczyk pożegnała ojca wzruszającym przemówieniem: Tatko, gdzie jesteś? Bo płaczemy
Zaloguj się
 • do_podziwu

  Oceniono 233 razy 181

  "...bo miłość jest potężniejsza niż śmierć .." - milosc rodzicow do dzieci ,czy odwrotnie na pewno.Tysiace ludzi ,ba czytajac komentarze to miliony zle zyczylo Kulczykowi , rodzinie itd.Sa tez tacy co wspolczuja - jest ich pewno niewielu - jestem jednym z nich .Wirtualne kondolencje rodzinie i przyjaciolom zmarlego .

 • Gość: Olga

  Oceniono 230 razy 176

  Pani Dominiko wyrazy wspólczucia,a przemowa była cudowna tyle w niej miłości do zmarłego ojca

 • Gość: said

  Oceniono 158 razy 124

  Znam to z autopsji. Szczere kondolencje.

 • Gość: Berlinianka

  Oceniono 70 razy 50

  Wyrazy współczucia dla rodziny p. Jana Kulczyka. Nie znałam syna Jana śp. Pana Henryka, ale byli to bardzo kulturalni ludzie. Wystąpienie córki Dominiki bardzo mnie wzruszyło...(z Berlina)

 • jagi

  Oceniono 56 razy 32

  Też mówiłam do mojego taty,...TATKO,...ból po Jego odejściu wciąż pamiętam,dlatego współczuję p.Dominice,..Rodzina Kulczyków,to dla nas maluczkich,taki substytut rodziny królewskiej,dlatego śledzimy czasem ich losy,...to taka bajka w ciężkiej czasem codzienności.Wydaje mi się,że córki łączy z ojcami szczególna więź,OJCIEC,dla dziewczynek jest najczęściej wzorcem mężczyzny,a CÓRKA dla ojca,jego małą królewną.Wydaje mi się,że relacje w tej rodzinie właśnie takie były,czasem na zdjęciach,dało się zauważyć i ciepłe spojrzenia rzucane sobie nawzajem,..

 • Gość: Kardasz Jan

  Oceniono 90 razy 8

  Jak z Ojca chrzestnego...

 • Gość: Ja1960

  Oceniono 11 razy 7

  Ludzie - wy nie umiecie uszanować niczego,ani czyjejś śmierci ani żałoby. Każdy z nas przezywa śmierć bliskiej osoby inaczej i nikomu sądzić ,że jest fałszywa bo ktoś się uśmiechnął.Czasami jest to uśmiech prze łzy. Tyle zawiści,tyle złości.Wstyd!!. Pan Kulczyk był wspaniałą osobą i cała rodzina jest fajna.I nie zazdrościć im kasy tylko współczuć, że taka wspaniała i wartościowa osoba odeszła tak szybko. Pożegnanie p. Dominiki było bardzo ładne i wzruszające.

 • Gość: Kot z Cheshire

  Oceniono 7 razy 5

  "A geniusz nie polega na tym, że wie się więcej, tylko że wie się wcześniej " - to jest filozofia człowieka, który w życiu nie dostrzega niczego prócz rywalizacji.

 • Gość: gościówka

  Oceniono 10 razy 4

  Dramatyzm na potrzeby medialne tv polsat. Jak w latynowskiej telenoweli. Tylko łez zabrakło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX