Ellen DeGeneres: Miłość wygrała. Wielka rewolucja w USA. Małżeństwa osób tej samej płci od dziś legalne we wszystkich stanach

Dziś Amerykański Sąd Najwyższy uznał, że pary homoseksualne mogą zawierać małżeństwa w całym kraju. Ellen DeGeneres, otwarcie przyznająca się do swojego homoseksualizmu, jako jedna z pierwszych zamanifestowała swoją radość w sieci. W ślad za nią poszły inne gwiazdy.

Do tej pory pary homoseksualne w USA mogły wziąć ślub jedynie w 36 stanach i w Waszyngtonie, jednak od dziś to się zmieni. Sąd Najwyższy przegłosował orzeczenie, które zabrania poszczególnym stanom uwzględniania w lokalnym prawie zakazu zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci, pisze Gazeta.pl. Taki wynik głosowania wywołał euforię w środowisku osób homoseksualnych. Pod budynkiem Sądu Najwyższego zgromadziły się setki ludzi z tęczowymi flagami i balonami.

 

<< ZOBACZ, JAK ŚWIĘTOWANO DECYZJĘ SADU  >>

 

Swoją radość manifestują także internauci, wśród nich gwiazdy. Jeden z pierwszych postów na FB w tej sprawie należał do Ellen DeGeneres.

Love won. #MarriageEquality

Posted by The Ellen DeGeneres Show on  26 czerwca 2015
Love won. #MarriageEquality - napisała na swoim FB.

Dziennikarka, która sama w 2008 roku poślubiła swoją partnerkę, aktorkę Portię de Rossi, od aktywnie włączyła się ruch na rzecz legalizacji małżeństw osób tej samej płci w USA. Była jedną z pierwszych, które rozpoczęły dyskusję na ten temat w mediach i otwarcie nagłaśniała sprawę w mediach społecznościowych i swoich programach.

Instagramowa sesja Vanity Fair:Portia de Rossi i Ellen DeGeneresFot. Mark Seliger / Instagram Vanity Fair

Na przełomową decyzję Sądu Najwyższego zareagował także Leonardo DiCaprio. Aktor zmienił swoje zdjęcie profilowe na fotografię z wzorem tęczowej flagi.

Leonardo DiCaprioScreen z Facebook.com/LeonardoDiCaprio

Szybko dodał też post, w którym zacytował fragment orzeczenia:

Prosili o takie same prawo do godności w oczach prawa. Konstytucja gwarantuje takie prawo - napisał.

Ze zmiany prawa cieszą się także inne gwiazdy, m.in. Madonna, Milla Jovovich czy Khloe Kardashian.

 

Finally And at Last! The Revolution Of Love has Begun! ??????????#livingforlove ??#rebelheartsunite

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Madonna (@madonna)

 

 

 

 

 

 

 

 

karo

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS