Ogłoszono imię córki księżnej Kate i księcia Williama

Imię małej księżniczki podano do publicznej wiadomości w poniedziałek po południu, dwa dni po narodzeniu dziecka.
Ogłoszono imię córki księżnej Kate i księcia Williama Imię małej księżniczki podano do publicznej wiadomości dwa dni po narodzinach Księżniczka Cambridge, córka księżnej Kate i księcia Williama nazywa się Charlotte Elizabeth Diana. Zanim jej imię podano do publicznej wiadomości, poznała je babcia, czyli królowa Elżbieta. Protokół nie mówi, żeby należało konsultować imię nowego dziecka w rodzinie z monarchą. Jednak William, który jest bardzo blisko z babcią, najwyraźniej uczynił jej ten zaszczyt, kiedy spotkali się w Sandringham - informuje "Daily Mail". Charlotte Elizabeth Diana przyszła na świat w sobotę o 8:34 lokalnego czasu i ważyła 3,71 kg. Imię Charlotte pojawiało się na liście typowanej przez Brytyjczyków. Jak widać, niektórzy z poddanych mieli niezłą intuicję.

Księżniczka Cambridge, córka księżnej Kate i księcia Williama nazywa się Charlotte Elizabeth Diana. Oficjalny tytuł książęcej córki to Jej Królewska Wysokość, Księżniczka Cambridge Charlotte - poinformował na Twitterze Pałac.

Zanim jej imię podano do publicznej wiadomości, poznała je babcia, czyli królowa Elżbieta.

Protokół nie mówi, żeby należało konsultować imię nowego dziecka w rodzinie z monarchą, a źródła związane z seniorką królewskiego rodu podkreślają, że nie oczekiwała bycia osobiście poinformowaną przed tym, jak imię księżniczki zostanie podane do publicznej wiadomości - informuje "Daily Mail". - Jednak William, który jest bardzo blisko z babcią, najwyraźniej uczynił jej ten zaszczyt, kiedy spotkali się w Sandringham.

Charlotte Elizabeth Diana przyszła na świat w sobotę o 8:34 lokalnego czasu i ważyła 3,71 kg. Imię Charlotte występowało już na giełdzie imion, które typowali Brytyjczycy. Jak widać, niektórzy z poddanych mieli niezłą intuicję.

Każde z imion, które otrzymała księżniczka, ma znaczenie. Charlotte to ukłon w stronę dziadka, księcia Karola. Poza tym tak ma na drugie imię siostra księżnej, Pipa Middleton. Elizabeth z kolei to hołd złożony babci, królowej Elżbiecie, a Diana - księżnej Dianie, która zginęła tragicznie w 1997 roku.

Księżniczka Charlotte

AP

Można się spodziewać, że księżna Charlotte wzbudzi nie mniejsze zainteresowanie i uwielbienie poddanych, niż książę Jerzy. Mały ulubieniec Brytyjczyków urodził się 22 lipca 2013 roku. Tuż przed jego narodzinami przez szpitalem gromadziły się tłumy poddanych, chcących być przy swojej księżnej w momencie, w którym urodzi pierworodnego. Szybko też pojawił się "efekt royal baby" i strój, jaki mały Jerzy miał podczas wyjścia ze szpitala, stał się sprzedażowym przebojem. Niemal od razu pojawił się też związany z tym przemysł i do sprzedaży trafiła ogromna liczba gadżetów związanych z Jerzym.

Książę Jerzy szybko zaczął brać udział w oficjalnym życiu Pałacu. Najpierw był oficjalny portret z chrztu, a kiedy Jerzy trochę podrósł, zaczął rodzicom towarzyszyć w podróżach służbowych, oczywiście skupiając na sobie niemal całą uwagę. Można się spodziewać, że podobnie będzie z księżniczką Charlottą.

In this photo provided by The Duke and Duchess of Cambridge and taken in late Nov. 2014, Britain's Prince George poses for a photograph in a courtyard at Kensington Palace, London. Great-grandchild to Britain's Queen Elizabeth II, Prince George was born July 22, 2013, the son of Prince William Duke of Cambridge, and Catherine Duchess of Cambridge, and is third in line to the British throne. (AP Photo/TRH The Duke and Duchess of Cambridge) NO SALES, EDITORIAL USE ONLY AP Photo/TRH The Duke and Duchess of Cambridge

Zobacz księżną Kate opuszczającą szpital.

alex

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (42)
Ogłoszono imię córki księżnej Kate i księcia Williama
Zaloguj się
 • jacek_jacenty

  Oceniono 174 razy 166

  "Zanim jej imię podano do publicznej wiadomości, poznała je babcia, czyli królowa Elżbieta."

  A nie czasem prababcia?

 • Gość: załamany

  Oceniono 137 razy 127

  "Każde z imion, które otrzymała księżniczka, ma znaczenie. Charlotte to ukłon w stronę dziadka, księcia Karola. Poza tym tak ma na drugie imię siostra księżnej, Pipa Middleton. Elizabeth z kolei to hołd złożony babci, królowej Elżbiecie, a Diana - księżnej Dianie, która zginęła tragicznie w 1997 roku."

  Rany Boskie! Tyle byków w jednym krótkim akapicie???

  1. Jeśli piszecie, że to Charlotte, to jej dziadek powinien być nazywany Charles. Ale już jego spolszczyliście, to ona powinna być Karolina.
  2. Siostra księżnej Kate (Katarzyny) ma na imię Pippa (Philippa), a nie, z przeproszeniem Pipa.
  3. Królowa Elżbieta to prababcia małej Karoliny.
  4. Księżna Diana to babcia. Ale tego sami chyba nie wiecie, bo piszecie o Dianie, nie wspominając kto to.

 • Gość: Brajan Kewin

  Oceniono 97 razy 67

  żenła.... powinna mieć na imię Dżessika ,Roksana albo Wanessa . Taki gest w stronę Polonii

 • fernanda

  Oceniono 76 razy 62

  Bardzo ładne imię :) No i oczywiście imię Elizabeth też się znalazło :P
  Oby Charlotte zdrowo rosła :D

 • Gość: ja

  Oceniono 68 razy 48

  Nazywa się Elizabeth?Nazywamy się od nazwiska, a mała otrzymała imiona. Ta kobieta ma na imię Iwonka, Agatka, Dorotka, a nazywa się Kowalska, Nowak, Lewińska itd..Redakcjo doucz się, litości , kogo Wy tam zatrudniacie.

 • boo.boo

  Oceniono 29 razy 27

  "poznała je babcia, czyli królowa Elżbieta."- chyba prababcia gimbusy redakcyjne.
  Pipa ?- chyba głodnemu chleb na myśli- Pippa.
  Najważniejszego nie podaliście skoro piszecie o nazwisku- będzie nosiła nazwisko Windsor.

 • Gość: Szczepan

  Oceniono 40 razy 26

  Korekta obywatelska. Imiona królów i książąt powinny zostać spolszczone (jest zresztą w tekście mowa o królowej Elżbiecie i księciu Jerzym).
  Powinno wobec tego być: księżna Katarzyna, książę Wilhelm, księżniczka Karolina Elżbieta Diana.

 • art_102

  Oceniono 23 razy 21

  "Kate i William ogłosili imię drugiego royal baby." - kurde, skończcie z tą angielszczyzna, bo rzygać się chce. Nie można napisać królewskie dziecko?! Co, mało światowo brzmi?

 • morfeusz_1

  Oceniono 20 razy 20

  Jestem zawiedziony - myślałem że jednak będzie miała na imię Tradycja :(
  --
  Idę się pochlastać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX