"Going Clear" to najgłośniejszy dokument, który uderza w scjentologię. John Travolta odpowiada na zarzuty

"Od zawsze byłem szczęśliwy dzięki scjentologii". John Travolta jasno dał do zrozumienia, że zarzuty szantażu czy stosowania przemocy przez organizację wobec jej członków, które zostały postawione w dokumencie "Going Clear", uważa za bezpodstawne.
John Travolta o scjentologii "Od zawsze byłem szczęśliwy dzięki scjentologii". John Travolta jasno dał do zrozumienia, że zarzuty wobec scjentologów w dokumencie "Going Clear", uważa za bezpodstawne. John Travolta jasno dał do zrozumienia, że zarzuty szantażu czy stosowania przemocy przez scjentologów wobec jej członków, które zostały postawione w dokumencie "Going Clear", uważa za bezpodstawne. Kilka tygodni temu miał premierę głośny film dokumentalny produkcji HBO, pt. "Going Clear. Scjentologia i więzienie wiary", nakręcony na podstawie nie mniej głośnej książki Lawrence'a Wrighta. Zarówno film jak i książka nie mogły być niezauważone w USA, ponieważ popularną, zwłaszcza wśród gwiazd i bogatych Amerykanów, scjentologię stawiają w bardzo niekorzystnym świetle. Mówi się o szantażowaniu członków, czy stosowaniu wobec nich przemocy psychicznej. Wzywa się także sztandarowe postacie organizacji, w tym Toma Cruise'a i Johna Travoltę, aby opowiedziały się przeciwko niej. John Travolta po raz pierwszy otwarcie skomentował dokument, podczas wywiadu telefonicznego z "Tampa Bay Times". - Nie, nie oglądałem i nie widzę potrzeby, aby to robić - powiedział aktor i wieloletni członek Kościoła scjentologicznego. - Nie doświadczyłem niczego, co jest przedstawiane w filmie, dlaczego więc miałbym coś przekazywać światu coś, co nie byłoby prawdą? To nie ma sensu ani dla mnie, ani - jak sądzę - dla Toma. Aktor nazwał twórców filmu osobami, "które są niezadowolone z ich doświadczeń ze scjentologią", podczas gdy on sam doświadczył z jej strony "samych wspaniałych rzeczy". - W ciągu ostatnich 40 lat byłem szczęśliwy dzięki scjentologii - mówił dalej aktor. - Nie mam do powiedzenia nic, co rzucałoby równie negatywne światło, co film. - Nie poradziłbym sobie [bez scjentologii - przyp. red.]. Szczerze. Dzięki niej przetrwałem burze, które były nie do pokonania. Ona dała mi tyle piękna, że nawet nie potrafię sobie wyobrazić, że miałbym ją atakować - powiedział.

Kilka tygodni temu miał premierę głośny film dokumentalny produkcji HBO, pt. "Going Clear. Scjentologia i więzienie wiary", nakręcony na podstawie niemniej głośnej książki Lawrence'a Wrighta. Zarówno film jak i książka nie mogły być niezauważone w USA, ponieważ popularną, zwłaszcza wśród gwiazd i bogatych Amerykanów, scjentologię stawiają w bardzo niekorzystnym świetle. Mówi się o szantażowaniu członków, czy stosowaniu wobec nich przemocy psychicznej. Wzywa się także sztandarowe postacie organizacji, w tym Toma Cruise'a i Johna Travoltę, aby opowiedziały się przeciwko niej.

John Travolta po praz pierwszy otwarcie skomentował dokument, podczas wywiadu telefonicznego z Tampa Bay Times.

Nie, nie oglądałem i nie widzę potrzeby, aby to robić - powiedział aktor i wieloletni członek Kościoła scjentologicznego. - Nie doświadczyłem niczego, co jest przedstawiane w filmie, dlaczego więc miałbym coś przekazywać światu coś, co nie byłoby prawdą? To nie ma sensu ani dla mnie, ani - jak sądzę - dla Toma.

Going Clear, plakatMat. prasowe

Aktor nazwał twórców filmu osobami, "które są niezadowolone z ich doświadczeń ze scjentologią", podczas gdy on sam doświadczył z jej strony "samych wspaniałych rzeczy".

W ciągu ostatnich 40 lat byłem szczęśliwy dzięki scjentologii - mówił dalej aktor. - Nie mam do powiedzenia nic, co rzucałoby równie negatywne światło, co film.

Dzięki organizacji Travolta miał móc się uporać ze śmiercią syna w 2009 roku. Cierpiał on na rzadkie schorzenie - chorobę Kawasakiego, a za bezpośrednią przyczynę śmierci uznano apopleksję. W amerykańskich media sugerowano jednak, że przyczynił się do niej także i sławny ojciec, który zrezygnował z tradycyjnego leczenia na rzecz metod forsowanych przez naukę Kościoła scjentologicznego. W rozmowie z Tampa Bay Times odniósł się również do tego ciężkiego dla siebie okresu.

Nie poradziłbym sobie [bez scjentologii - przyp. red.]. Szczerze. Dzięki niej przetrwałem burze, które były nie do pokonania. Ona dała mi tyle piękna, że nawet nie potrafię sobie wyobrazić, że miałbym ją atakować.

John Travolta z żoną i dziećmi. 8-letnią Ellą i 16-letnim Jettem. Zdjęcie z 2008John Travolta z żoną i dziećmi. 8-letnią Ellą i 16-letnim Jettem. Zdjęcie z 2008/Fot. EN

Travolta jest członkiem Kościoła scjentologicznego od 1975 roku. Aktor miał w organizacji nieść pomoc potrzebującym, co jest jednym z powodów, dla których nie chce oglądać dokumentu.

Pomagałem tylu ludziom w ciężkich dla nich chwilach. Utrata dzieci, ukochanych osób, choroby. (...) Więc dlaczego miałbym nawet dopuszczać negatywna perspektywę. Osobiście uważam, że byłoby zbrodnią to robić.

John TravoltaSolarpix / PR Photos / Solarpix / PR Photos

Obecnie Travolta mieszka w swojej rezydencji w Ocala i - jak twierdzi Tampa Bay Times - dzięki temu może nawet pięć razy w tygodniu uczestniczyć w spotkaniach w kościele w Clearwater.

karo

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (63)
"Going Clear" to najgłośniejszy dokument, który uderza w scjentologię. John Travolta odpowiada na zarzuty
Zaloguj się
 • Gość: Ja

  Oceniono 313 razy 249

  Panie Travolta i Panie Cruz... po ooglądnięciu tego filmu (i wielu innych na temat sekty Scientologicznej) stwierdzam z pełną świadomością, że nie zamierzam już oglądać filmów z Panów udziałem. To co Panowie robią jest niegodne osoby publicznej, która powinna dawać przykład jak postępować, a nie manipulować osobami które być może są na zakręcie życia i które przez te manipulacje oddają sekcie swoje dochody. Być może Panowie mają zyski z tej organizacji, która wymigała się z zapłacenia ponad 1 mld USD w 1989 roku i nadal nie płaci podatków. Wiem, że jedna osoba z Polski nie zmieni nic tym, że przestanie oglądać filmy z Panów udziałem, ale wierzę że takich osób będzie więcej. Pięknie wyreżyserowana ta sekta, bo religią to trudno nazwać.

 • Gość: klaus_biberficker1

  Oceniono 204 razy 170

  moim zdaniem fakt ze wierzy w te czary mary to dowod na to ze jest debilem

 • ateofi

  Oceniono 140 razy 128

  A co on moze powiedzieć? Facet jest kompletnie uzależniony od sekty, która moze go skompromitować. Niedawno była afera z jego transseksualizmem, dzieciaka zabił złym leczeniem a córka jest otyła!

 • jolyon72able

  Oceniono 87 razy 79

  Może ktoś ma oryginał wywiadu i może mnie poprawić!!!Pliz!!!Cyt:"Nie, nie oglądałem i nie widzę potrzeby, aby to robić - powiedział aktor i wieloletni członek Kościoła scjentologicznego."Jasne, gość nie oglądał,ma to w d....Ale zaraz dalej w jednej odpowiedzi mówi,że nie doświadczył ,o sorry cyt:''Nie doświadczyłem niczego, co jest przedstawiane w filmie, dlaczego więc miałbym coś przekazywać światu ''?Czyli co???Patrzył na film czy nie patrzył???Czy coś gazetka w cytatkach spieprzyła!?!?

 • Gość: Potrójna wolta

  Oceniono 66 razy 56

  Podobno Travolta w młodości chodził po wodzie, ale potem utył i już nie chodzi :)

 • Gość: zaspamowany

  Oceniono 45 razy 41

  "nakręcony na podstawie niemniej głośnej książki Lawrence'a Wrighta"

  Czy nie powinno być "nie mniej"?

 • Gość: kunwyscigowy

  Oceniono 36 razy 36

  Jak widać noszenie peruki grozi przegrzaniem mózgu!

 • Gość: GOść

  Oceniono 40 razy 34

  Dobre Travolta mówi nie oglądałem ale nie zgadzam sie z tym co było w filmie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX