Robert Leszczyński nie żyje. Miał 48 lat

Nie żyje Robert Leszczyński. Był dziennikarzem i krytykiem muzycznym oraz jurorem popularnego programu "Idol". Pełnił też funkcję rzecznika "Przystanku Woodstock". Wiadomość o jego śmierci podała telewizja Polsat.

Robert Leszczyński urodził się 10 lutego 1967 roku w Olecku. Przez 8 lat był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", w połowie lat 90. wraz z Wojciechem Pilichowskim założył zespół Karate Musiq. W latach 90. sympatyzował z Unią Wolności, a w 2005 roku był jednym z założycieli Partii Demokratycznej. W 2011 roku związał się z Ruchem Palikota, z którym bezskutecznie usiłował dostać się do Sejmu. Potem, jako kandydat Twojego Ruchu, kandydował do Parlamentu Europejskiego, jednak bez powodzenia.

Portal TVN24 poinformował, że prawdopodobną przyczyną śmierci była nierozpoznana cukrzyca. Osierocił córkę, Vesnę. Był dumny z jej oryginalnego imienia.

Zdrobniale Vesnusia, Wisienka. Wszyscy fantastycznie reagują na to imię, zapamiętują. Wyróżnia się w tłumie, co jest bardzo ważne, i ona sama jest tym imieniem zachwycona. Dzieci jej zazdroszczą, bo zwykle są to jakieś ponure Kasie i Basie - mówił w jednym z wywiadów.

alex