Stefano Gabbana odpowiada na bojkot Eltona Johna: Jest ignorantem. Zakazuje innym poglądów sprzecznych z jego własnymi

Wymiana ognia trwa. Po medialnej burzy o "syntetyczne dzieci z in vitro", Stefano Gabbana broni się atakując "faszystę" Eltona Johna.

Rozpoczęła się druga tura potyczki między projektantami spod znaku D&G, a obozem Eltona Johna. Po kontrowersyjnych słowach Stefano Gabbany i Domenico Dolce na temat dzieci z in vitro Elton John, jako ojciec dwojga dzieci narodzonych dzięki tej metodzie, poczuł się dotknięty do żywego. Jego stronę wzięło wielu celebrytów, m.in. Ricky Martin czy Victoria Beckham. Czując presję, Gabbana poszedł do dziennika "Corriere della Sera" z oskarżeniami wobec brytyjskiego muzyka.

Nie spodziewałem się takich słów od kogoś, o kim myślałem, i podkreślam słowo "myślałem", że jest inteligentny. Co tu się wyrabia? Propagujesz zrozumienie. Propagujesz tolerancję. A potem wbijasz w to nóż? Bo ktoś nie podziela twoich poglądów? To ma być demokratyczne myślenie? Oświecone? On jest ignorantem, bo zakazuje innym poglądów sprzecznych z jego własnym spojrzeniem na świat - projektant powiedział włoskiej gazecie.

Projektant w wywiadzie podkreślił, że po komentarzach Eltona Johna na Instagramie panowie już nie rozmawiali:

To nie ma sensu. Nie przy tak autorytarnym podejściu. Jeżeli zgadzasz się ze mną, super. Nie? To zatłukę cię młotkiem. I dlatego napisałem mu na Instagramie, że jest faszystą.

Myślicie, że Stefano Gabbana ma rację? Napiszcie na naszym forum, co myślicie o wolności głoszenia własnych poglądów, nawet tych kontrowersyjnych. Zagłosujcie też w naszej krótkiej sondzie. Jesteśmy ciekawi Waszego zdania w tej sprawie.

Elton John, David FurnishForum

socha

POLUB NAS

Czy D&G mają prawo do krytyki in vitro?
Więcej o: