Wiadomo, kto zostanie nowym szefem "Faktów"? "Nazwisko zatwierdził już zarząd TVN". To może być spore zaskoczenie

Po tym, jak TVN zakończył współpracę z Kamilem Durczokiem, trwały dywagacje na temat tego, kto może zastąpić go na stanowisku szefa "Faktów". Wiemy już, na kogo zdecydowało się kierownictwo stacji.
Kto zostanie nowym szefem "Faktów"? "Nazwisko zatwierdził już zarząd TVN". To może być spore zaskoczenie Po tym, jak TVN zakończył współpracę z Kamilem Durczokiem, trwały dywagacje na temat tego, kto zostanie nowym szefem "Faktów". Wiemy już, na kogo zdecydowało się kierownictwo stacji. Jak podał serwis "Wirtualne Media" Durczoka zastąpi Adam Pieczyński. Informacja nie została potwierdzona przez TVN, jednak serwis informuje, że zarząd stacji zaakceptował już tę nominację. Pieczyński jest członkiem zarządu telewizji TVN ds. programów informacyjnych. Ze stacją związany jest od niemal 15 lat, z dziennikarstwem informacyjnym od znacznie dłuższego czasu. Redaktorem naczelnym serwisu był przed przyjściem do redakcji Kamila Durczoka, czyli w latach 2003-2006. Zaczął kierować "Faktami", gdy dziennik przeszedł jesienią 2003 roku pod kontrolę TVN24 (wcześniej jego szefem był Tomasz Lis). Redaktorem naczelnym tej stacji Pieczyński jest od jej powstania w 2001 roku, obecnie kieruje też kanałem TVN24 Biznes i Świat - informują Wirtualne Media. Wcześniej był m.in. korespondentem hiszpańskiego "El Pais" (z wykształcenia jest iberystą), pracował jako wicedyrektor programów informacyjnych Polskiego Radia, był też redaktorem naczelnym wiadomości TVP. Prywatnie, Pieczyński jest mężem Justyny Pochanke - głównej prowadzącej "Fakty". Po tym, jak stacja zakończyła współpracę z Kamilem Durczokiem, Pochanke była jedną z osób typowanych przez media na jego zastępcę. Zanim Kamil Durczok rozstał się ze stacją "w trybie natychmiastowym", przebywał na zwolnieniu lekarskim i urlopie. W tym czasie "Faktami" kierował główny wydawca serwisu, Grzegorz Jędrzejowski. To nie jedyna zmiana w TVN. Nowym właścicielem stacji została właśnie amerykańska firma Scripps Networks Interactive. Grupy ITI i Canal + sprzedały jej większościowy pakiet swoich udziałów.

Jak podał serwis "Wirtualne Media" Kamila Durczoka zastąpi Adam Pieczyński. Informacja nie została potwierdzona przez TVN, jednak serwis informuje, że zarząd stacji zaakceptował już tę nominację.

Pieczyński jest członkiem zarządu telewizji TVN ds. programów informacyjnych. Ze stacją związany jest od niemal 15 lat, z dziennikarstwem informacyjnym od znacznie dłuższego czasu.

Redaktorem naczelnym serwisu był przed przyjściem do redakcji Kamila Durczoka, czyli w latach 2003-2006. Zaczął kierować "Faktami", gdy dziennik przeszedł jesienią 2003 roku pod kontrolę TVN24 (wcześniej jego szefem był Tomasz Lis). Redaktorem naczelnym tej stacji Pieczyński jest od jej powstania w 2001 roku, obecnie kieruje też kanałem TVN24 Biznes i Świat - informują Wirtualne Media.

Adam Pieczyński Fot. Maciej Zienkiewicz / AG

Wcześniej był m.in. korespondentem hiszpańskiego "El Pais" ( z wykształcenia jest iberystą), pracował jako wicedyrektor programów informacyjnych Polskiego Radia, był też redaktorem naczelnym wiadomości TVP.

Prywatnie, Pieczyński jest mężem Justyny Pochanke - głównej prowadzącej "Fakty". Po tym, jak stacja zakończyła współpracę z Kamilem Durczokiem, Pochanke była jedną z osób typowanych przez media na jego zastępcę.

Zanim Kamil Durczok rozstał się ze stacją "w trybie natychmiastowym", przebywał na zwolnieniu lekarskim i urlopie. W tym czasie "Faktami" kierował główny wydawca serwisu, Grzegorz Jędrzejowski.

To nie jedyna zmiana - nowym właścicielem stacji jest amerykańska firma Scripps Networks Interactive. Grupy ITI i Canal + sprzedały jej większościowy pakiet swoich udziałów.

jus

Więcej o: