Mocne słowa Angeliny Jolie w obozie dla ofiar ISIS: Społeczność międzynarodowa poniosła klęskę

Aktorka wezwała światowych przywódców do działań na rzecz jak najszybszego zakończenia walk w rejonie Syrii i Iraku.

Angelina Jolie znajduje się obecnie w Iraku, gdzie z ramienia Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców wizytuje tamtejsze obozy dla ofiar walk w Syrii i Iraku. W niedzielę odwiedziła między innymi miejsca tymczasowego schronienia uchodźców w miastach Dohuk i Khanke, gdzie w trudnych warunkach, w prowizorycznych chatach, koczują dziesiątki tysięcy ludzi spośród ponad miliona wszystkich tych, którzy musieli opuścić swoje domy w wyniku trwającej w regionie wojny domowej.

Zbyt wielu niewinnych ludzi cierpi w wyniku konfliktu w Syrii i rozprzestrzenia się ekstremizmów. Społeczność międzynarodowa musi wkroczyć i zrobić coś więcej - mówiła Jolie podczas spotkania z ofiarami prześladowań.

 

<< ANGELINA JOLIE W OBOZIE DLA UCHODŹCÓW >>

Podczas konferencji prasowej w zorganizowanej w Khanke Angelina Jolie zwróciła uwagę na bezradność świata wobec losu cywilnych ofiar nie tylko ISIS, ale również innych ekstremizmów.

Nie wystarczy, żebyśmy bronili swoich wartości w domu. Musimy bronić ich tutaj, w obozach, w prowizorycznych osiedlach na całym Bliskim Wschodzie, w zrujnowanych miastach Iraku i Syrii. To jest czas próby dla nas, jako dla wspólnoty międzynarodowej, a do tej pory, pomimo ogromnego wysiłku i dobrej woli, przegrywamy.

Jedną z grup szczególnie prześladowanych przez ISIS, są Jazydzi. Jolie miała okazję porozmawiać ze starszymi kobietami z grupy ponad 200 Jazydów znajdujących się w obozie. Z relacji aktorki  wynika, że ich los jest straszny.

Nic nie jest w stanie przygotować na przyjęcie przerażających opowieści tych, którzy przeżyli porwania, wykorzystywanie i wyzysk i którzy nie mogą teraz uzyskać pomocy, której pilnie potrzebują i na którą zasługują. Dzieci, których rodzice zostali zamordowani, są tutaj bez opieki - 19-latki pracują i są jedynymi żywicielami dla siedmiorga rodzeństwa - relacjonowała Jolie. - Spotkałam matki, których dzieci zostały porwane przez ISIL (salaficka organizacja terrorystyczna - red.). Jako rodzic, nie mogę sobie wyobrazić większej grozy. Są przybite myślami o tym, co dzieje się z ich dziećmi.

Angelina Jolie już kilka razy odwiedzała Bliski Wschód w ramach misji wykonywanej z ramienia ONZ. W 2012 roku była na przykład w obozie dla uchodźców w Erbil w północnym Iraku. Tym razem jej misja miała przypomnieć światu, że pomoc świata zachodniego dla ogarniętego pożogą Bliskiego Wschodu, jest niewystarczająca.

Actress and special envoy of the U.N. High Commissioner for Refugees (UNHCR) Angelina Jolie visits a Kurdish refugee camp in Dohuk, northern Iraq January 25, 2015. Jolie paid a visit to the camp on Sunday and said the international community was not doing enough to help. REUTERS/Ari Jalal (IRAQ - Tags: CIVIL UNREST SOCIETY IMMIGRATION ENTERTAINMENT POLITICS)Reuters

alex

Więcej o:
Komentarze (13)
Mocne słowa Angeliny Jolie w obozie dla ofiar ISIS: Społeczność międzynarodowa poniosła klęskę
Zaloguj się
 • jagi

  Oceniono 265 razy 249

  Osoby,...których głos jest słyszalny w dzisiejszym świecie,które mają SIŁĘ przebicia,...własnie w ten sposób powinny wykorzystywać swoją rozpoznawalność!Mówić o rzeczach ważnych,naświetlać problemy,żądać wysłuchania!Angelina robi świetną robotę,...zamiast marnować czas na ściankach i udawać gwiazdę,...ogromny szacunek:D

 • pannamigootka

  Oceniono 145 razy 121

  Wspaniała , wrażliwa społecznie kobieta , chce pomóc , coś zrobić pożytecznego w tym burdelu jakim jest świat .. choć co ona, tak naprawdę może?

 • forfiter_jr

  Oceniono 99 razy 75

  Ile czasu można się pitolić z 10 tysiącami dżihadystów? To całe ISIS powinno już dawno nie istnieć.

 • osafirao

  Oceniono 28 razy 24

  Jolie to wielka kobieta uwielbiam ją.

 • kocurxtr

  Oceniono 19 razy 19

  Społeczność międzynarodowa nic nie zrobi poza 'ubolewaniem'
  Bo zarabia się na gonieniu króliczka a nie jego złapaniu...

 • white_lake

  Oceniono 23 razy 19

  droga Angelino, wszyscy wiemy, że tak nie może być, powiedz lepiej, CO tu można zrobić
  bo tego na razie nie wie nikt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX