Hejter nazwał Kuźniara k****. Ten zagrał ostro: Zrobiłem zdjęcie i wysłałem do jego firmy. W internecie burza. I zagadkowy komentarz dziennikarza

Jarosław Kuźniar nie jest zbyt lubiany przez internautów. Ostro go hejtują, ale i on nie pozostaje im dłużny. Teraz mamy chyba najbrutalniejszą odsłonę tej swoistej wojenki dziennikarza z autorami nienawistnych komentarzy.

Jarosławowi Kuźniarowi zdarzało się już publikować prywatne dane osób, które obrażały go w internecie. Tym razem poszedł o krok dalej i przyznał, że zrobił donos do pracodawcy internauty, który nazwał go "k***ą". Opowiedział o tym w rozmowie z dziennikarkami Veedo.pl.

Pisze do mnie ktoś: "Ty k**wo". Myślę sobie: "Ojej, czym sobie zasłużyłem?". Wertuję swoje życie i niczego takiego nie znajduję. Patrzę jednak, że pan się bardzo eksponuje ze swoim miejscem pracy. Pracuje w firmie energetycznej, gigancie. Mówię, czy nie wstyd mu publikować treści w taki, a nie inny sposób, kiedy się chwali, że jest inżynierem w tej firmie, bardzo docenianym. On mówi: "No dobra: ty fi*cie". To miało być łagodniejsze. Ja mówię, że nie musi zmieniać języka, bo ja już zrobiłem zdjęcie tego, co zrobił wcześniej i wysłałem do biura promocji firmy i mam nadzieję, że od jutra go tam nie będzie. Błyskawicznie się zawinął, pokasował dosłownie wszystko, choć nie wiem, czy zmądrzał przez to.

Na Twitterze od razu rozgorzała dyskusja o tym, czy Kuźniar zrobił słusznie, informując szefa o postępowaniu jego pracownika. Konradowi Piaseckiemu z RMF FM spodobało się to.

Ciekawa akcja. Jarek Kuźniar po wulgarnym hejcie zawiadomił pracodawcę tegoż. Dyskusyjne, ale po rozważeniu - popieram!

Z Piaseckim nie zgodziła się jednak kataryna, jedna z najpopularniejszych na Twitterze prawicowych blogerek.

Popiera pan, że duży chłopiec skarży się czyjemuś pracodawcy, że jego pracownik go przezywa? Hmmm.

Piasecki odpowiedź zawarł w punktach.

1. A jakie mamy inne sposoby walki z obrażaniem nas i naszych rodzin?
2. Przezywa? Nazywanie kogoś k**wą to przezywanie?
3. Skoro osoby publiczne odpowiadają za swoje słowa i działania, dlaczego ktoś, kto używa służbowego maila ma być bezkarny?
Takie same, jak my wszyscy. Ignorowanie, blokowanie, sąd. Ale ok, jak wolicie donosy :) - odparła kataryna.

Swoje dorzucił na Twitterze również sam Kuźniar. Jego słowa są co najmniej zastanawiające.

Zamarkować list do szefa inżyniera-hejtera, to co innego, niż donieść na niego. Liczy się skutek - osuszanie hejterskiego bagna - napisał.

Jarosław KuźniarKapif

Ta wypowiedź Kuźniara całkowicie zmienia sens jego pierwszej wypowiedzi. Wynika z niej, że nie było żadnego donosu, a Kuźniar jedynie zastraszył "inżyniera-hejtera", który z obawy przed szefem "błyskawicznie się zawinął i pokasował wszystko". A może jednak to Kuźniar przestraszył się wywołanej przez siebie afery i teraz, tłumacząc, że jedynie "zamarkował" donos, usiłuje wygasić pożar?

Zresztą, wątpliwości jest więcej. Jak napisał Piasecki, doprowadzenie do zwolnienia z pracy kogoś, kto w internecie używa języka nienawiści, jest dyskusyjne. Jest mniej dyskusyjne, jeżeli ktoś używa do tego służbowego komputera, ale wciąż są wątpliwości, czy należy go rozliczać za publikowane w internecie treści, czy może raczej za niewłaściwe użycie służbowego narzędzia.

No i jeszcze jedna wątpliwość. Czy eskalacja nienawiści w internecie osiągnęła już taki poziom, że należy przestać przebierać w środkach, bo przecież "liczy się efekt - osuszanie hejterskiego bagna"?

Jarosław KuźniarScreen z Twitter.com

alex

Popierasz postępowanie Kuźniara z hejterami?
Więcej o:
Komentarze (150)
Hejter nazwał Kuźniara k****. Ten zagrał ostro: Zrobiłem zdjęcie i wysłałem do jego firmy. W internecie burza. I zagadkowy komentarz dziennikarza
Zaloguj się
 • aron_dwa

  Oceniono 746 razy 578

  Jak długo jeszcze będziecie troszczyć się o hejterów w swoich komentarzach?!
  To może też, jak Was ktoś dobrze wyrżnie w - kostkę, zaciśnijcie zęby i truchtem do domku, zamiast na policję?
  Jak długo będziemy chronić takich chamów, tak długo w Polsce do niczego nie dojdziemy!
  Na forum atakuje się (i nie tylko Kuźniara) anonimowo i jałowo, bez żadnych konkretów. Bo co taki jeden z drugim troll ma do powiedzenia o człowieku którego nie zna!
  Z chamstwem niby walczymy, nie lubimy go, ale tylko wtedy kiedy nas ktoś dotknie. Fałsz aż nadto czytelny!

 • pumpernik

  Oceniono 544 razy 176

  Jarek, trzymaj się.
  Wyróżniasz się bystrością, inteligencją i dowcipem.
  Hejtery tego nie mają i nie będą mieli.
  Mają tylko klawiaturę.

 • pakulec

  Oceniono 190 razy 146

  czy teraz mogę nazwać katarynę k**** i ona się ucieszy?

 • augenthaler

  Oceniono 159 razy 113

  Prymitywni ludzie robiący z internetu kloakę dla sfrustrowanych powinni ponosić konsekwencje swojego prymitywizmu. Bezkarne obrażanie ludzi znanych dotyka nie tylko Kuźniara, dotyka to praktycznie każdej osoby publicznej. I mam nadzieję, że przestanie być takie bezkarne.

 • catch22

  Oceniono 314 razy 104

  Lubię tego gościa. Wie co mówi i pisze. Szacun.
  Riposty fajne, złe dni niezbyt często, parcie na ekran umiarkowane.
  Mądry facet z klasą.
  catc22

 • jan.w2

  Oceniono 156 razy 82

  Kuźniar, cała prawda całą dobę.

 • thegosc

  Oceniono 184 razy 74

  Ja bardzo lubię Kuźnie. Rzadko mam okazję go oglądać ale bardzo podoba mi się jego niewymuszony naturalny luz przed kamerą. Jest inteligentny, dowcipny i od czasu do czasu błyskotliwy. Nie rozumem tych internetowych napinek na niego. Jak ktoś nie nadąża za jego, lekkim w końcu, dowcipem, niech czyta Fakt czy SuperExpress.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX