Prokop napisał książkę, która nie wszystkim się spodobała. Na FB pokazał "list od fanki". Nieźle mu się dostało

Z pozoru niewinna książka dla dzieci wzbudziła kontrowersje. Prezenter pokazał na Facebooku ostry list od 72-letniej "fanki".

"Jego Wysokość Longin" to literacki debiut Marcina Prokopa. Gwiazda TVN-u obdarza fikcyjnego bohatera swoimi wspomnieniami z dzieciństwa. Z założenia jest to propozycja skierowana dla najmłodszych (prezenter zadedykował ją swojej córce), ale Prokop chwali się, że książkę doceniają również dorośli.

Dostaję teraz sporo głosów od ludzi z mojego pokolenia, że książka pomogła im pokazać własnym dzieciom, czym zajmowali się rodzice za młodu, w co się bawili i jak wyglądał ich świat, ale też sami przeżyli podróż sentymentalną. Największym komplementem jest dla mnie fakt, że z jednej strony książka podoba się dzieciakom, a z drugiej zyskała wielu dorosłych wielbicieli, którzy w głównym bohaterze odnaleźli samych siebie - opowiadał w rozmowie z portalem Film.interia.pl.

Okazuje się, że osoby z nieco starszego pokolenia nie podzielają zachwytów nad dziełem prezentera. Prokop wrzucił na swojego Facebooka screeny listu od 72-latki oburzonej faktem, że za pisanie o PRL wzięła się osoba, która w komunistycznym ustroju przeżyła "zaledwie" 12 lat.

Młody człowieku, czy podziękowałeś mamie za mleko? Bo książkę może każdy głupiec napisać, a ty mając 12 lat, co ty wiedziałeś o PRL? [...] Teraz córce wciskasz głupoty.

Marcin ProkopKapif

Dalej robi się jeszcze ostrzej. "Fanka" opowiada o swoich pozytywnych wspomnieniach z poprzedniego ustroju politycznego, a prezenterowi zarzuca, że książkę napisał dla pieniędzy. Dostaje się też jego telewizyjnej działalności i... Szymonowi Hołowni nazwanym w liście "proboszczem."

Kiedy jesteś w telewizji, oszołomie, ja wyłączam, nie mogę patrzeć na idiotów i ten drugi "proboszcz", przecież na takie g***o nie patrzy się.

Na koniec ponownie zarzuca mu, że jest za młody, żeby wiedzieć o czym pisze w "Longinie".

Miałeś smarki pod nosem i czym ty się szczycisz, nie ośmieszaj się. Wystarczy, że jesteś wielki i głupi. [...] Wymyśl coś lepszego, jesteś beznadziejny.

 

<< ZOBACZ PEŁNĄ TREŚĆ LISTU >>

 

Prokop raczej nie przejął się sprawą, a wrzucone screeny listu opatrzył krótkim:

#fanmail

em

Więcej o:
Komentarze (2)
Prokop napisał książkę, która nie wszystkim się spodobała. Na FB pokazał "list od fanki". Nieźle mu się dostało
Zaloguj się
 • forfiter_jr

  Oceniono 56 razy 28

  Prokop Prokopem, książki nie znam, ale ta "fanka" może być niebezpieczna dla otoczenia. Ja bym ją proforma wrzucił w kaftan z dłuuuugimi rękawami.

 • astreblue

  Oceniono 29 razy 1

  polskie babcie jak zawsze rozwalają system. główny zarzut tej "fanki" jest taki, że Prokop inaczej zapamiętał czasy PRL-u niż ona ? -.-" żałosne.

  czego staruszki nie zrobią żeby zanudzić innych swoimi wspomnieniami.... i właśnie dlatego nie lubię starszych ludzi (co nie oznacza, że ich nie szanuję, ale wolałabym nie przebywać z nimi w jednym pomieszczeniu dłużej niż to konieczne)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX