Na dole płoną race, oni się przytulają. Wyjątkowe zdjęcie z Marszu Niepodległości

Tego zdjęcia nie zapomnimy. Zakochana para patrzy z dachu na zapierającą dech w piersiach panoramę Warszawy z kroczącym przez Most Poniatowskiego Marszem Niepodległości.

Scenariusz każdego Marszu Niepodległości, z niewielkimi odchyleniami, jest do bólu jednakowy i jednakowe są relacje mediów z tego wydarzenia. Jednak to zdjęcie jest inne, niż wszystkie i ze wszech miar ma szansę stać się jednym z symboli tegorocznego święta. Pozytywnym symbolem, dodajmy od razu, bo czy może być coś piękniejszego, niż przeżywanie Narodowego Święta Niepodległości z perspektywy miłości?

Warszawa, 11.11.2014. Obejmująca się para obserwuje z dachu uczestników Marszu Niepodległości 2014, organizowanego przez środowiska narodowe, którzy idą Mostem Poniatowskiego w Warszawie, 11 bm. w 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. (mae) PAP/Paweł SupernakFot. Paweł Supernak/PAP

To wyjątkowe zdjęcie zrobił Paweł Supernak z Polskiej Agencji Prasowej. Zakochana para siedzi na dachu jednego z budynków na Powiślu i obserwuje schowany pod kolorowym dymem rac Marsz Niepodległości, przechodzący akurat przez Most Poniatowskiego. Gdzieś tam w dole policja zmaga się z chuliganami, wirtualne media huczą od informacji o ulicznych starciach. Tutaj, na górze, jest spokój, cisza i przestrzeń, można oddychać!

alex