Wokalistka The Cranberries zaatakowała stewardessę. Prawdopodobnie złamała jej stopę. Gwiazdę aresztowała policja

Policja zatrzymała Dolores O'Riordan, 43-letnią wokalistkę irlandzkiego zespołu rockowego The Cranberries, pod zarzutem napaści na stewardessę podczas lotu z USA do Irlandii.

Informację o incydencie podał między innymi "The Guardian". Dolores O'Riordan została zatrzymana w poniedziałek o 5.3 rano na lotnisku w Shannon w Irlandii po przybyciu z lotniska JFK w Nowym Jorku. W trakcie lotu wokalistka rzekomo zaatakowała stewardessę - donosi portal.

Policjanci przybyli na miejsce lądowania, a gdy samolot zatrzymał się, weszli na jego pokład i aresztowali O'Riordan - czytamy.

"The Guardian" informuje też, że wokalistka w trakcie lotu miała zachowywać się agresywnie, wstała ze swojego miejsca, a poproszona przez stewardessę, żeby usiadła, zaatakowała ją. Stewardessa trafiła do szpitala ze złamaną stopą. Z kolei O'Riordan została przewieziona na komisariat, gdzie spędzi 24 godziny.

Rzecznik linii lotniczych Aer Lingus, którymi podróżowała O'Riordan, potwierdza doniesienia portalu.

Incydent miał miejsce na pokładzie lotu El110 dzisiaj, na trasie z Nowego Jorku do Shannon. Sprawa jest badana przez Garda Siochana (policja w Irlandii - red.). Ze względów bezpieczeństwa, nie będziemy udzielać dalszych informacji - powiedział.

Dolores O'Riordan występuje w The Cranbarries od 1990 roku. W 1994 roku zespół zdobył światową sławę singlem "Zombie" z drugiego albumu zespołu, "No Need To Argue". 1 lipca 2011 roku O'Riordan wystąpiła w Warszawie na koncercie zorganizowanym z okazji inauguracji polskiej prezydencji w UE. Jest żoną Dona Burtona, wychowują czwórkę dzieci (troje własnych i jedno z poprzedniego związku Burtona). Mieszkają w Dublinie.

alex