FBI wszczęło śledztwo ws. wycieku nagich zdjęć gwiazd. Lawrence współpracuje ze służbami

Kontynuacja jednego z największych skandali w historii Hollywood.
Śledztwo ws. wycieku nagich zdjęć gwiazd Jennifer Lawrence współpracuje ze służbami FBI wszczęło śledztwo ws. największego w historii wycieku zdjęć amerykańskich gwiazd. Ze służbami współpracuje już jedna z poszkodowanych, Jennifer Lawrence. FBI wszczęło śledztwo w sprawie największego w historii wycieku zdjęć amerykańskich gwiazd. Ze służbami współpracuje już także jedna z poszkodowanych gwiazd, Jennifer Lawrence. W poniedziałek zagraniczne media poinformowały, że haker wykradł nagie zdjęcia wielu amerykańskich gwiazd i celebrytek z chmury danych iCloud obsługiwanej przez firmę Apple. Ofiarami cyberprzestępstwa padły m.in. Kirsten Dunst, Amber Heard, Kate Upton i Avril Lavigne. Sprawą zajęło się już FBI, jednak na tym etapie śledztwa służby nie chcą zdradzać więcej szczegółów. FBI ma świadomość zarzutów dotyczących cyberprzestępstwa i bezprawnego udostępnienia materiałów z udziałem znanych osób. Skupiamy się na sprawie. Jakiekolwiek dalsze komentarze w tym momencie byłyby niestosowne - poinformowało FBI. Wiadomo jednak, że z FBI zaczęła już współpracować Jennifer Lawrence. Aktorka, wedle zapowiedzi rzeczniczki, sama skontaktowała się z policją i teraz stara się pomóc służbom w ustaleniu tożsamości hakera, który popełnił przestępstwo. Firma Apple poinformowała z kolei, że przygląda się sprawie i sprawdza, czy rzeczywiście iCloud zostało zhakowane w celu pozyskania zdjęć gwiazd. Traktujemy prywatność użytkowników bardzo poważnie i intensywnie badamy sprawę - powiedziała agencji Associated Press rzeczniczka korporacji, Natalie Kerris. Fotografie gwiazd wyciekły do sieci w nocy z niedzieli na poniedziałek. Haker wykradł je z iCloud zsynchronizowanego z telefonami znanych osób, a następnie zaczął udostępniać je w internecie. Fotografie błyskawicznie zaczęły się rozprzestrzeniać na forum 4Chan, a następnie odezwała się osoba, która je opublikowała. Utrzymuje ona, że jest posiadaniu ponad 60 zdjęć Lawrence oraz nagrania stawiającego gwiazdę w złym świetle. Część gwiazd zaprzecza, by zdjęcia były oryginalne, jednak niektóre z nich - w tym Lawrence i Kate Upton - potwierdziły ich autentyczność.

FBI wszczęło śledztwo w sprawie największego w historii wycieku zdjęć amerykańskich gwiazd. Ze służbami współpracuje już także jedna z poszkodowanych gwiazd, Jennifer Lawrence.

W poniedziałek zagraniczne media poinformowały, że haker wykradł nagie zdjęcia wielu amerykańskich gwiazd i celebrytek z chmury danych iCloud obsługiwanej przez firmę Apple. Ofiarami cyberprzestępstwa padły m.in. Kirsten Dunst, Amber Heard, Kate Upton i Avril Lavigne. Sprawą zajęło się już FBI, jednak na tym etapie śledztwa służby nie chcą zdradzać więcej szczegółów.

FBI ma świadomość zarzutów dotyczących cyberprzestępstwa i bezprawnego udostępnienia materiałów z udziałem znanych osób. Skupiamy się na sprawie. Jakiekolwiek dalsze komentarze w tym momencie byłyby niestosowne - poinformowało FBI.

Wiadomo jednak, że z FBI zaczęła już współpracować Jennifer Lawrence. Aktorka, wedle zapowiedzi rzeczniczki, sama skontaktowała się z policją i teraz stara się pomóc służbom w ustaleniu tożsamości hakera, który popełnił przestępstwo. Firma Apple poinformowała z kolei, że przygląda się sprawie i sprawdza, czy rzeczywiście iCloud zostało zhakowane w celu pozyskania zdjęć gwiazd.

Traktujemy prywatność użytkowników bardzo poważnie i intensywnie badamy sprawę - powiedziała agencji Associated Press rzeczniczka korporacji, Natalie Kerris.

Jennifer LawrencePr Photos

Fotografie gwiazd wyciekły do sieci w nocy z niedzieli na poniedziałek. Haker wykradł je z iCloud zsynchronizowanego z telefonami znanych osób, a następnie zaczął udostępniać je w internecie. Fotografie błyskawicznie zaczęły się rozprzestrzeniać na forum 4Chan, a następnie odezwała się osoba, która je opublikowała. Utrzymuje ona, że jest posiadaniu ponad 60 zdjęć Lawrence oraz nagrania stawiającego gwiazdę w złym świetle. Część gwiazd zaprzecza, by zdjęcia były oryginalne, jednak niektóre z nich - w tym Lawrence i Kate Upton - potwierdziły ich autentyczność.

al