"Więcej, więcej, więcej" - TVN atakuje jesienią z aż 5 nowymi propozycjami. Co w nowej ramówce?

Czym uraczy telewidzów TVN na jesieni?

"Więcej, więcej, więcej" - tymi trzema słowami na konferencji ramówkowej jesienną ofertę programową TVN podsumował Edward Miszczak. Co więc będą mogli od września oglądać widzowie?

Warszawa, upalne południe, tuż obok restauracji Belvedere wznosi się wielki biały namiot. Dookoła porozrzucane wielkie gumowe piłki w żółtym i niebieskim kolorze. Na kilka godzin ta część Łazienek Królewskich zamieniła się wielką imprezę TVN-u. To właśnie tutaj stacja zaprezentowała jesienną ofertę programową.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA GWIAZD Z KONFERENCJI >>

KAPiF

W namiocie zaroiło się od gwiazd. Konferencja ramówkowa, jak zawsze w przypadku TVN, przygotowana była z rozmachem, jak wielkie widowisko. Marcin Prokop i Szymon Hołownia, zaraz po tym jak na ściance zrobili sobie z fotoreporterami selfie, weszli na scenę, by z właściwą sobie swadą poprowadzić imprezę. Potem pojawiały się gwiazdy stacji: Magda Gessler, Joanna Krupa, Małgorzata Rozenek, Agnieszka Chylińska. Owacji nie było. Goście konferencji może nadal żyli wakacyjną atmosferą, bo ich ręce nie złożyły się do oklasków nawet, gdy na scenę wszedł Kuba Wojewódzki, mimo że gorąco zachęcali do braw gospodarze imprezy (Więcej ciekawostek o konferencji tutaj).

Żywsze reakcje zarówno publiczności, jak i gości wywołało dopiero przemówienie Edwarda Miszczaka - dyrektora programowego, które zaczęło się od palącej sprawy - braku transmisji środowego meczu Legii z Celiticiem.

Takie sytuacje, to już historia - zapowiedział. - Na jesieni w TVN-ie będzie więcej, więcej, więcej.  Będzie "Top Model", ale robimy więcej: o wygraną będą rywalizować też mężczyźni. Zrobiliśmy show "Ugotowani", to teraz będziemy je pokazywać nie raz w tygodniu, lecz 4! Robimy "MasterChefa" - zapraszamy Ramsaya - a co!

Agnieszka Szulim, Małgorzata Rozenek, Ewa DrzyzgaKAPiF

To jednak nie wszystkie "więcej" TVN-u. Pojawi się aż pięć nowych propozycji: serial "Szkoła" - format scripted docu o życiu uczniów gimnazjum i liceum; "Kto poślubi mojego syna", w którym troskliwe mamy będą poddawały testom i próbom kandydatki na żony dla swoich synów; "Mama kontra mama" - program o mamach i dla mam, promujący różne style wychowania. Nagrodą dla mamy, która zyska największe uznanie w oczach pozostałych pań, będzie wycieczka dla całej rodziny; "Żony w Hollywood" - program o Polkach, które porzuciły dotychczasowe życie i w Mieście Aniołów spełniają swój american dream; "Ugotowani" - znany program kulinarny w tym sezonie jednak będzie w zupełnie zmienionej formule, dodatkowo będzie emitowany cztery razy w tygodniu.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA Z NOWYCH PROGRAMÓW TVN >>

Nie ubożeje też oferta serialowa. Pojawią się kolejne odcinki "Lekarzy" i "Prawa Agaty", a także "Szpitala", "Na Wspólnej" czy "Ukrytej prawdy".

Rozczarowani nie będą również widzowie "Kuba Wojewódzki show", "Kuchennych rewolucji", "Na językach", "Uwagi" i "Superwizjera" - ulubione programy zobaczą już we wrześniu. Na antenę wrócą też produkcje, których zabrakło w poprzedniej ramówce np. "Top Model", "MasterChef","Perfekcyjna Pani Domu" i "Mam talent". Co ciekawe, Kubie Wojewódzkiemu marzy się powrót na fotel jurora właśnie tego ostatniego show.

Marzy mi się, aby znów usiąść obok Agnieszki Chylińskiej w tym programie, w którym kiedyś razem występowaliśmy - odpowiedział Wojewódzki na pytanie o jego marzenia, zadane mu przez Edwarda Miszczaka.
Cieszę się, że jeszcze jakiś facet w tym wieku o mnie marzy - odparowała Chylińska. - W tej edycji dla odmiany nie karmię, nie jestem w ciąży, więc mogłam zająć się edukacją Agustina - już nie goli pach!

Po tym rozbrajającym wyznaniu zaczęła się śmiać zarówno cała widownia (łącznie z oficjelami ze stacji), jak i wszystkie gwiazdy. Sam zainteresowany, czyli juror "Mam talent", Agustin Egurrola, od czubka nosa, aż po uszy oblał się rumieńcem. Temu wybuchowi ogólnej radości mogło dorównać jedynie osłupienie, w jakie wprawiła zgromadzonych Magda Gessler. Jurorka "MasterChefa" powiedziała, że chciałaby wypowiadać się z równą swobodą co Gordon Ramsay.

Raz porównał jedną potrawę do kupy... - tu Gessler zaczęła mówić coraz bardziej nieśmiało. - Kupy jego dziadka, wydzielanej przez rurkę.
Gdyby tu był redaktor Latkowski - skwitował żartobliwie całą opowieść Edward Miszczak.

Jak co sezon, TVN nakręcił spot promocyjny. Na razie dostępny jest jedynie na stronie stacji (tutaj), ale zdradzamy, że tym razem pojawi się animowana maskotka - włochata niebieska kulka z rączkami i stópkami, czyli Pan Kulka.

Zuzanna Iwińska