Mówią w wymierającym języku, ale nie chcą ze sobą rozmawiać

Tylko dwie osoby mówią w Ayapaneco.

Ayapaneco to wymierający, meksykański język. Jak podaje portal guardian.co.uk, w Meksyku w stanie Tabasco jest tylko dwóch mężczyzn, którzy mówią w Ayapaneco. Niestety panowie powiedzieli, że nie będą ze sobą rozmawiać.

75-letni Manuel Segovia i 69-letni Isidro Velazquez to tacy meksykańscy Kargul i Pawlak. Mieszkają razem w wiosce Ayapa. Są sąsiadami, ale zgodnie stwierdzili, że nie lubią swojego towarzystwa, dlatego nie będą ze sobą rozmawiać.

Daniel Suslak, antropolog z uniwersytetu Indiana, który pracuje nad stworzeniem słownika Ayapaneco zachowanie staruszków tłumaczy tak:

Oni nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Segovia jest trochę przewrażliwiony, a Velazquez jest bardziej spokojny, rzadko opuszcza swój dom.

 

Rudy

 

Zobacz także:

Hitler PRZEŻYŁ wojnę i mieszkał w Argentynie

Znalazł 250 tysięcy i... oddał

Ta dziewczyna ujeżdża krowę jak konia

"They don't have a lot in common," says Daniel Suslak, a linguistic anthropologist from Indiana University, who is involved with a project to produce a dictionary of Ayapaneco. Segovia, he says, can be "a little prickly" and Velazquez, who is "more stoic," rarely likes to leave his home.