Tak wyglądał hobbit! Naukowcy zrekonstruowali twarz sprzed 18 tys. lat

Sensacja w przeddzień światowej premiery "Hobbita"!

"Hobbit" - taki przydomek grupa naukowców z Uniwersytetu Wollongong w Nowej Południowej Walii nadała, odnalezionemu w 2003 roku na indonezyjskiej wyspie Flores, szkieletowi kobiety. Jak podaje portal livescience.com, powodem jest wzrost znalezionej: prawie kompletny kościec ma zaledwie metr wysokości.

Naukowcy podejrzewają, że liczący sobie 18 tysięcy lat szkielet, stanowi brakujące ogniwo w ewolucji człowieka. Odnaleziony dziewięć lat temu hominid wzbudził zainteresowanie naukowców do tego stopnia, że postanowili oni zrekonstruować jego twarz - efekty swojej pracy zaprezentowali w przeddzień premiery filmu Petera Jacksona "Hobbit: Niezwykła podróż".

HobbitEast News

Cóż zatem kryje się pod nadaną szkieletowi, łacińską nazwą "homo florensiensis"? Odnaleziony kościec to szczątki 30-letniej samicy, mieszkanki terenów dzisiejszej Indonezji. Jak mówi starszy pracownik naukowy Uniwersytetu Wollongong, antropolog Susan Hayes:

Nie jest może ona najpiękniejsza, ale zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

hobbitEast News

W pobliżu "hobbita" znaleziono wykonane z kamienia narzędzia, liczące sobie najprawdopodobniej od 94 do 13 tysięcy lat, a także...szkielety jeszcze ośmiu przedstawicieli homo florensiensis! Co takiego niezwykłego mają w sobie odnalezione szczątki? Naukowcy snują podejrzenia, że homo florensiensis może pochodzić od homo erectusa, bowiem jako jedyny człowiekowaty posiada proporcje ciała zbliżone do współczesnych ludzi. Czyżby zatem brakujące ogniwo w teorii Darwina zostało ostatecznie odnalezione?

bb

Więcej o:
Komentarze (19)
Tak wyglądał hobbit! Naukowcy zrekonstruowali twarz sprzed 18 tys. lat
Zaloguj się
 • nkwd

  Oceniono 26 razy 14

  Niewiele się różni od obecnych niektórych kobiet bliźniaczo do siebie podobnych.Z tą jednak różnicą,że ta " nieco" starsza wystające kości policzkowe i duże usta ma naturalne.Wystarczyłoby zrobić odpowiednio włosy,nałożyć make-up i wyjdzie Siwiec,Doda i miliony innych sztucznych plastikowych "piękności ".

 • dodosdontquack

  Oceniono 12 razy 10

  bardzo brytyjska uroda...

 • opetany

  Oceniono 8 razy 4

  Za dużo makijażu nosili.

 • xxnoelxxx

  Oceniono 2 razy 2

  hmmm...ciekawskie...ciekawe co by Karol dzis powiedzial? "osz k..." :)

 • jason.

  0

  Tak wyglądałem kiedyś zanim nie włożyłem tą cholerną maskę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX