Tak bardzo chciała schudnąć, że połknęła tabletki z tasiemcem!

Wyżerał ją od środka, straciła aż dwadzieścia kilogramów. Opowiedziała o tym w "Mieście kobiet" - talk show Pauliny Młynarskiej i Doroty Wellman.

25-latka po ciąży ważyła osiemdziesiąt kilogramów i żadne metody odchudzające na nią nie działały. Postanowiła wypróbować radykalny sposób na odchudzanie: połknęła tabletkę z tasiemcem. Słyszała, że to niebezpieczne, ryzykowne, ale że na pewno warto. Przekonały ją wpisy na forach. Czuła się źle, ale męczyła się, bo w miesiąc schudła aż dwadzieścia kilo!

Ma małe dziecko w domu i nie chciała, by się zaraziło, była zapewniana przez innych forumowiczów, że nic jej rodzinie nie grozi. Czuła się fatalnie, ale efekty miło ją zaskakiwały. W końcu zaczęła się bać, że tasiemiec rośnie i może zagrażać jej życiu. Do opakowania z tabletkami z pasożytem dołączone były inne, na jego usunięcie. Postanowiła je zażyć.

 

odchudzaniefot. Shutterstock

 

To, co zobaczyła w toalecie nie było ciekawym widokiem. Swoje zwierzątko hodowała przez miesiąc. Gdzie kupiła tabletki? Ich sprzedaż jest nielegalna.

On nie zjada kiełbasy, ale nas. Zjada naszą hemoglobinę, nasze żelazo [...]. Produkuje swoje odchody i nas zatruwa [...]. Nie ma znaczenia czy jest uzbrojony czy nie. Wcale nie musi żyć na terenie jelita, może skręcić do dróg żółciowych i wtedy jest trudny do usunięcia - wyjaśnił lekarz.

Niebezpieczne odchudzanie tasiemcem może trwać nawet dwa miesiące. Można mieć zatem kilka tasiemców, bo każda pigułka zawiera kilka segmentów pasożyta, zdolnych do rozmnażania.

Stanowczo odradzamy.

varg