Amerykanie żartują z naszego kapitana Wrony!

Żarty w komediowym programie "Saturday Night Live".

Kapitan Wrona stał się bohaterem narodowym. Uwielbiają go wszyscy. Po jego brawurowym lądowaniu Boeingiem 767 z zepsutym podwoziem, na Facebooku jak grzyby po deszczu powstawały strony fanowskie, a kapitan stał się królem internetu. My żyjemy w euforii, a tymczasem Amerykanie postanowili się z naszego bohatera ponabijać.

W cotygodniowym programie satyrycznym "Saturday Night Live", jeden z komików, Seth Meyers, w swoim segmencie "Weekend Update", w którym żartobliwe komentuje zdarzenia ze świata z całego tygodnia, ośmielił się zakwestionować wyczyn Wrony. Zażartował z porównywania Wrony do innego pilota, Amerykanina oczywiście - Chesleya "Sully" Sullenberga, który dwa lata temu wylądował na nowojorskiej rzece Hudson i cudem uniknął katastrofy.

Polski Sully brzmi podejrzanie jak pilot, który zapomniał, że samolot ma podwozie. (...) Sądzę, że "polski Sully" jest wtedy, kiedy lądujesz łódką na lotnisku - powiedział komik.

Polonia amerykańska jest oczywiście oburzona. Prezes Fundacji Kościuszkowskiej, Alex Strożyński, napisał do dyrektora stacji NBC, w której nadawany jest program i przypomniał mu, że kapitan Tadeusz Wrona jest bohaterem, który uratował 230 pasażerów i członków załogi. Takie słowa to oczywiście za mało, więc dodał, że program Meyersa będzie bojkotowany, dopóki komik nie przeprosi za żarty.

A Wy jak uważacie? Komik przesadził?

Jax

Zobacz także:

Bajeczna Magda Mielcarz

Zakochana para błyszczy na premierze kolejnej części Sagi "Zmierzch"

Przybylska na niedzielnym spacerze z rodziną

plotek

Więcej o:
Komentarze (40)
Amerykanie żartują z naszego kapitana Wrony!
Zaloguj się
 • browaryr

  Oceniono 9 razy 7

  a najbardziej oburzeni sa "nasi"amerykanie z 2tygodniowym stazem...

 • alicja23

  Oceniono 9 razy 7

  prawda jest taka ze jak "my" smiejemy się z innych narodów to jest ok , ale jak zaczynają się z nas śmiać to "nóż się w kieszeni otwiera"! (a tak na marginesie Amerykanie to dość tępy naród)

 • 23adam55

  Oceniono 6 razy 6

  Mozemy posmiac sie z amerykanow, znalezione w sieci.
  W amerykanskiej szkole pani pyta , co to jest demokracja .Maly John odpowiada. - Demokracja to mozliwosc wyboru kraju ,ktory chcemy okupowac.

 • joasiiaa

  Oceniono 6 razy 6

  inni śmieją się z nas, a my z nich.. wszystko się uzupełnia.

 • zuziool

  Oceniono 16 razy 6

  możecie mnie wyzywać od polaczków, ale ja uważam że przesadził.

 • 23adam55

  Oceniono 9 razy 5

  Dowcip ten trzeba tez rozumiec . A my sie obrazamy.
  Jezeli chcemy porownywac Wrone i Sully. Sully wyladowal samolotem na wodzie,to zeby mu dorownac ladujac w porcie lotniczym nalezy to zrobic lodzia.Na marginesie amerykanie lubia sie smiac z innych taki humor.

 • razor1984

  Oceniono 8 razy 4

  Nie wiem jak Was ale mnie to jakoś nie rusza. Jakbym miał się byle gównem przejmować to wylądowałbym już w psychiatryku. Żart kiepski jak cały ten program ale nie będę się oburzał mierną komedią :) Wam też radzę bo szkoda czasu na takie bzdety. W sumie to jakoś tego żartu do końca nie kumam - a przynajmniej co ma być w nim tak bardzo śmiesznego ale skoro ich to bawi. Myślę jednak, że celem programu i skeczu nie było ośmieszenie naszego bohatera a zwyczajnie rozbawienie czymś publiczności. Nie powinniśmy tego brać do siebie. Plotek też nie potrzebnie Was prowokuje bo w gruncie rzeczy to nic takiego się nie stało. Mamy swoją dumę i honor i powinniśmy ją też w odpowiedni sposób pokazywać. Nie pluciem się o byle co ale zwyczajnym uniesieniem głowy i stanięciem ponad całą sytuacją.

 • biancab

  Oceniono 10 razy 4

  Polacy wszystko tak przeżywają, traktują poważnie i biorą do siebie. Och jakże on śmiał...przecież go nie obraził, tylko zażartował. Żartuje też z przedstawicieli innych narodowości i jakoś tamtejsze organizacje nie wnoszą skarg.

 • ciciabella1

  Oceniono 5 razy 3

  Taki amerykański kubuś...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX