Co dziś w "M jak miłość"? Rozłam w rodzinie Mostowiaków. "Jaka konwencja? O co w tym chodzi?"

Co wydarzy się w 1080 odcinku?Emisja dziś o 20.40 w TVP2.

Tomek (Andrzej Młynarczyk) wciąż ukrywa Wojtka (Feliks Matecki) przed kuratorem I wpada przez to w kłopoty. Jaką cenę zapłaci za złamanie prawa? Zapraszamy na 1080 odcinek "M jak Miłość", a w nim...

Kurator - wraz z aspirantem Staszkiem - dociera aż do Grabiny. Przekonuje Mostowiakową, że jej były zięć porwał syna. A Barbara (Teresa Lipowska) od razu dzwoni do Chodakowskiego, żądając wyjaśnień.

Mamo, nie denerwuj się Przykro mi, ale to wszystko jest dość skomplikowane, dla mnie też... Nie chciałem jeszcze was w to wciągać

Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz, Kacper Kuszewski, M jak miłośćMTL Maxfilm

Tomek, zawstydzony, z trudem dobiera odpowiednie słowa A seniorka w końcu wybucha:

Jak mam się nie denerwować?! Przed chwilą był u nas kurator z nakazem sądowym, szukał Wojtusia, powiedział, że go ukrywasz! Chcemy z ojcem wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi! Co się dzieje z Gosią i co wy w ogóle wyrabiacie!
Mamo, obiecuję, że przyjadę i wszystko wam wyjaśnię Tak szybko, jak będę mógł! Ale teraz naprawdę nie mogę... Dopiero za kilka dni...
Tomek, ja się nie dam zbyć! Ty dobrze wiesz, że ja byłam i nadal jestem całym sercem po twojej stronie Ale nie podoba mi się to, że nie mówisz nam prawdy! Powiedziałeś, że Małgosia jest w takim stanie, że nie chce kontaktować się z nami ani z nikim, że nie jest w stanie zająć się dzieckiem A teraz o nie walczy!
Mamo, ja cię bardzo przepraszam, to naprawdę nie jest rozmowa na telefon
Ale ja nic z tego nie rozumiem! Marek mi tu mówił o jakiejś konwencji haskiej Jaka konwencja, o co chodzi?! Chcesz odebrać Gosi dziecko? Czy ty wiesz, co to znaczy zabrać matce dziecko?!

Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz, Kacper Kuszewski, M jak miłośćMTL Maxfilm

Chodakowski, załamany, rozmowę z teściową w końcu ucina. A kilka godzin później odbiera kolejny niepokojący telefon tym razem od swojego przełożonego z CBŚ.

Witam, szefie, w czym mogę pomóc?
Dzień dobry, panie Tomku Mnie w niczym. Ale sobie jak najbardziej Chcę, żeby pan się stawił w sądzie i złożył oświadczenie o miejscu pobytu syna. Dostałem dziś telefon w tej sprawie. Powiedziałem, że jest pan na urlopie bezpłatnym, ale ta sprawa nie może tak wyglądać!

Czy Tomek - przez walkę, którą toczy z Małgosią - utraci nie tylko pracę... ale także rodzinę? A zraniona Barbara, opowie się w końcu po stronie córki? Oglądaj dziś 0 20.40 w TVP2.