To już pewne. Krystyna Lubicz umrze w "Klanie". Znamy szczegóły

Nie udało się uratować postaci Krystyny Lubicz z "Klanu", granej przez Agnieszkę Kotulankę. Twórcy telenoweli podjęli decyzję o jej uśmierceniu.

Agnieszka Kotulanka już nie wróci na plan serialu "Klan", a grana przez nią bohaterka umrze - podał portal Tvp.pl. Serialowa Krystyna Lubicz od prawie roku przebywała na leczeniu w klinice w Bostonie. Scenarzyści wysłali ją tam, gdy choroba Agnieszki Kotulanki uniemożliwiła jej dalszą grę w serialu. Nikt jednak z początku nie brał na poważnie możliwości, że aktorka już nie wróci do gry.

Nie będąc w pełni przekonani o całkowitej dyspozycyjności aktorki do grania i - przede wszystkim - nie mogąc bez końca przewlekać i tak już przekraczającego wszelkie rozsądne granice pomysłu scenariuszowego, zdecydowaliśmy się jednak na zakończenie wątku Krystyny. Jest to decyzja, która nie przyszła nam łatwo. Agnieszce Kotulance dziękujemy za lata pracy i aktorski udział w powstaniu serialu. Życzymy jej powrotu do zdrowia i wierzymy, że będziemy jeszcze mogli ją podziwiać w wielu wspaniałych kreacjach filmowych i teatralnych - poinformowali na stronie portalu producenci Paweł Karpiński i Wojciech Niżyński.

Portal przytacza też szczegóły śmierci Krystyny Lubicz.

To będzie niespodziewane odejście. Cała rodzina będzie czekać na nią na lotnisku (...). Wcześniej wszystko w domu na Truskawieckiej zostanie przygotowane na jej powrót. Młodsza córka Ola (Kaja Paschalska) wysprząta dokładnie każdy kąt. A starsza Agnieszka (Paulina Holtz) poleci po ukochaną mamę do Bostonu. Krystyna umrze w jej ramionach, mówiąc: "Kocham Was...".

Scenę śmierci jednej z najważniejszych bohaterek tej telenoweli TVP1 wyemituje w czwartek 29 maja o godzinie 17.55. Będzie to 2597 odcinek serialu pokazywanego od 22 września 1997 roku.

Agnieszka Kotulanka Kapif

alex