Była prostytutką i wyszła z uzależnienia. Schwesta Ewa, Polka, która podbiła świat niemieckiego rapu

Kim jest Schwesta Ewa?

Gdyby ktoś nakręcił film na podstawie życia Schwesta Ewy, pewnie produkcja zostałby okrzyknięta jako nieprawdopodobna i zbyt brutalna. W tej historii jednak wszystko jest prawdą: prostytucja, ojciec morderca, narkotyki i aż w końcu błyskotliwa kariera raperki za Odrą.

Schwesta Ewa, a właściwie Ewa Müller, przyszła na świat w 1984 roku w Koszalinie. 3 lata później przeniosła się z matką do Kilonii (Niemcy). Tam, gdy miała 14 lat, dowiedziała się, że jej ojciec został oskarżony i skazany za dokonanie kilku morderstw. Przeszłość ojca była jednym z powodów, dla których matka Ewy wyjechała z Polski.

Dostał jakieś 25 lat - mówiła w rozmowie z Zuio.tv. - Nie wiem dokładnie. Nie mam z nim kontaktu. Kiedyś napisałam mu list. Od mi przysłał trochę zdjęć, tez mu wysłałam swoje i mojego chłopaka. A on wtedy zaczął: "o matko, nie masz ślubu, nie masz dzieci, co ty zrobisz".

Od tego momentu kontakt z ojcem całkowicie się urwał. Choć on wyszedł już z więzienia, on też nie szukał z nią kontaktu. Najprawdopodobniej nie wie też, czym teraz się zajmuje. A Schwesta Ewa całkiem nieźle radzi sobie jako raperka. Nagrała płytę, sprzedaje własne ubrania i ma rzeszę wiernych fanów na Instagramie i Facebooku, których raczy swoimi soczystymi zdjęciami.

<< ZOBACZ SEKSOWNE ZDJĘCIA ARTYSTKI >>

Nim jednak Schwesta Ewa znalazł się w tym miejscu, w którym jest dzisiaj musiała, przejść długą drogę. Jej matka planowała zostać w Niemczech tylko na chwilę, dopóki nie zarobi na podróż do Stanów Zjednoczonych. Po przeprowadzce do Berlina została jednak skazana za kradzież, przez co wyjazd za Ocean stał się niemożliwy. Razem z rodziną przeniosły się na powrót do Kilonii.

Tam jednak jako dziecko imigrantów Ewa nie miała łatwego życia. Nie potrafiła poradzić sobie z przeszłością i atakami środowiska, korzystała z pomocy psychologicznej. Problemy zwłaszcza finansowe z każdym rokiem przygniatały rodzinę przyszłej raperki.

Jako nastolatka zaczęłam pracować jako kelnerka w pobliżu dzielnicy czerwonych latarni w Kilonii. Prostytutki bywały u nas często - mówiła w wywiadzie dla Journal-frankfurt.de. - Przychodziły w pięknych futrach, w drogiej biżuterii i zawsze zostawiały wysokie napiwki.

Wizja dużych pieniędzy pociągała młodziutką dziewczynę. Chciała "wejść do biznesu", rodzina jednak kategorycznie nie chciała o tym słyszeć. Dlatego gdy Ewa miała 19 lat, wyjechała do Frankfurtu i tam zaczęła pracować jako prostytutka. Zarabiała nieźle.

"Hej, to ja Anja z Polski". Specjalnie mówiłam z polskim akcentem, inaczej żaden klient, by do mnie  przyszedł. Całymi dniami grałam tę rolę słodkiej Anji, która jest tutaj nowa. Wychodziłam z nią, gdy były problemy z płaceniem. Wtedy mówiłam ostro i bez akcentu, a klient się dziwił, skąd ona się wzięła - opowiadała dla Zuio.tv.

W pewnym momencie jej życia pojawił się crack. Ewa szybko się uzależniła. Z nałogu udało jej się wyjść samej.

Po pewnym czasie wyglądałam już tak okropnie, że nikt nie chciał mi płacić. Ważyłam 46 kilo. Nie miałam za co żyć. To było takim kopniakiem, aby wziąć się w garść - wspominała w tym samym wywiadzie.

Ewa była prostytutką przez 8 lat. W 2011 roku przyniosła do wytwórni "Alles oder Nix Records" swój pierwszy utwór. Producenci dali jej szansę. Najpierw rapowała jako gość na składankach czy płytach innych artystów, aż w końcu pod koniec 2012 roku na rynku pojawiła się jej pierwsza płyta "Realität". Sukces? Tak, czyli miliony odsłon na Youtubie i dobre recenzje.

karo

Więcej o:
Komentarze (27)
Była prostytutką i wyszła z uzależnienia. Schwesta Ewa, Polka, która podbiła świat niemieckiego rapu
Zaloguj się
 • sylwiabt

  Oceniono 176 razy 112

  żenada...

 • smith81

  Oceniono 161 razy 109

  oho..kolejna lafirynda na salonach którą trzeba promować....koniecznie....trzeba promować nowy lajstajl oparty na byciu prostytutką...

 • lastone

  Oceniono 102 razy 70

  to polskie słowo na "k" tak pięknie brzmi w rapie...

 • baba_jaga

  Oceniono 93 razy 57

  nie chwaliła bym się na jej miejscu że będąc naćpaną dawała du.py

 • cerrie

  Oceniono 105 razy 51

  Dlatego nie przepadam za hip hopem, czy rapem. Denerwuje mnie ta gangsta muzyka pod publiczkę, już samym faktem że tworzy subkulturę która nijak ma się do rzeczywistości. W sensie że np. mam znajomego który identyfikuje się z muzyką 2packa. Nosz kurcze. A czy on mieszka w Ameryce i jest czarnoskórym, który codziennie musi walczyć o przetrwanie w jakiś slamsach? Nie. Po prostu traktuje to uwielbienie tak dosłownie, jakby osobiście przeżył to wszystko o czym śpiewa taki raper. Co mnie szczerze mówiąc zawsze śmieszyło. Po prostu nigdy nie rozumiałam pociągu do rapu, i już chyba nigdy nie zrozumiem.

 • delivered

  Oceniono 49 razy 41

  Powinna powstać jakaś anty-nagroda za najgorzej napisany artykuł w necie. Myślę, że gazeta.pl zgarnęłaby wszystkie statuetki.

 • normalnica

  Oceniono 49 razy 33

  Fajnie,teraz jest rapująca prostytutką ?

 • dintojra

  Oceniono 46 razy 30

  Kiedy ona rapuje to ciesza się lyse ch...ee

 • latarnik

  Oceniono 16 razy 16

  kapitalizm juz tak ma, zrob do kamery laske szympansowi , a damy ci milion dolarow. Malo kto sie oprze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX