18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Naga Lady Gaga przechadza się po lesie i... Tak się ćwiczy według "metody Abramović"

Marina Abramović Institute ma nową kursantkę - Lady Gagę.

Trudno chyba o bardziej kontrowersyjną osobę niż Lady Gaga. Jeżeli ktoś taki chodzi po Ziemi, to może być to z pewnością światowej sławy artystka Marina Abramović.

W zeszłym tygodniu Lady Gaga udała się w odosobnione miejsce, aby poznać "metodę Abramowić". Jest to seria dość niekonwencjonalnych ćwiczeń, które mają na celu uwrażliwienie uczestnika na jego fizyczne i duchowe doświadczenia przeżywane w chwili obecnej. Kursanci, muszą wchodzić w interakcje z różnymi przedmiotami, a inni to obserwują. Lady Gaga jest zachwycona metodą jak i samą Mariną Abramović.

My budujemy własne granice. Dla mnie Marina nie ma granic. Patrzę na nią, a ona jest taka wolna! Żeby być w stanie zrobić coś takiego musisz pozbyć się wszelkich limitów - powiedziała Lady Gaga dla portalu "SHOWstudio"- Marina uważam że jesteś wspaniała. Jestem Twoją wielką fanką - zwróciła się bezpośrednio do artystki.

Screen z You Tube

Screen z You Tube

Screen z You Tube

Marina jest wdzięczna Lady Gadze za propagowanie jej metody i sztuki, którą pokazuje.

Publiczność, która normalnie nie chodzi do muzeów, której nie obchodzą takie przedsięwzięcia artystyczne albo nawet nie wiedzą co to jest, zaczynają przychodzić do mnie i  na moje występy, właśnie dzięki Lady Gadze - powiedziała dla portalu "The Talks".

Fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Zobaczcie, krótki filmik z Lady Gagą podczas ćwiczeń "metodą Abramović".

Marina Abramović to serbska artystka nazywana ikoną body artu. Już w młodości rozpoczęła swoją działalność artystyczną, stając się po latach jedną z najbardziej popularnych artystek, które sztukę tworzą całym ciałem. Znana jest między innymi z przedsięwzięcia nazwanego "The Artist is Present", gdzie przed ponad dwa miesiące, można było usiąść na przeciwko artystki, która nie ruszała się i nic nie mówiła. Nie wszyscy wytrzymywali przy stole z Mariną, a u niektórych wywoływała takie emocje, że zaczynali płakać.

Marina AbramovicFot. STOWARZYSZENIE NOWE HORYZONTY

Marina Abramovic, right, and a visitor to the Museum of Modern art perform
Fot. Mary Altaffer AP

 

Fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Spotkania podczas, których ćwiczy się "metodą Abramović" organizowane są np. w Warszawie. Jak można przeczytać na portalu taniecpolska.pl ćwiczenia są wymagające.

W sesji może uczestniczyć każdy. Ćwiczenia są wymagające pod względem fizycznym ( wszystkie ćwiczenia są bardzo fizyczne) i mentalnym. Mają za zadanie obudzić kreatywność, skupienie i uważność. Polecam je dla performerow - tańca, muzyki i rożnych innych dziedzin sztuki.
Każde ćwiczenie trwa przynajmniej godzinę. Podczas ćwiczeń nie mówimy. Podczas sesji można mieć ze sobą wodę, jednak proszę o powstrzymanie się od jedzenia podczas i krótko przed sesja (chyba ze ktoś musi). Podczas sesji nie używamy urządzeń elektronicznych (w tym telefonów).

Co myślicie o metodzie Ambramović? Zapisalibyście się na takie ćwiczenia jak zrobiła to Lady Gaga?

Screen z You Tube

Lady GaGaPr Photos