"Bitwa Na Głosy": Wygrał Piotr Kupicha!

Bitwa na Głosy wygrał...

Kto wygrał, kto przegrał?

 

Wygrał katowicki zespół Piotra Kupichy. Przegrała niestety znakomita wokalnie zielonogórska grupa Urszuli Dudziak. Przegrała jedynie formalnie, bo TVP postanowiło wraz ze sponsorem programu ufundować nagrodę za drugie miejsce w wysokości 50 tysięcy złotych. Drugie 50 tysięcy zespół Urszuli Dudziak otrzymał od prezydenta Zielonej Góry.

Piotr Kupicha jako zwycięzca otrzymał główną nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

Grażyna Szapołowska również zaskoczyła. Oznajmiła, że całą gażę jako powinna dostać za bycie jurorem w "Bitwie Na Głosy' przekazuje 8 zespołom biorącym udział w programie.

Wszystkie wygrane zostaną przekazane na cele charytatywne miast z których pochodzą finałowe zespoły, czyli Katowice i Zielona Góra.

O czym był show "Bitwa Na Głosy"

 

Od 5 marca obserwowaliśmy jak największe muzyczne osobowości (Urszula Dudziak, Bracia Golcowie) próbowali doprowadzić do zwycięstwa talenty wokalne ze swoich rodzinnych miast. Z każdego miasta wybrano 16-osobowe zespołu (chóry), które w programach na żywo wykonywały światowe i polskie przeboje. Który zespół zaśpiewał najgorzej odpadał. Decydowali oczywiście widzowie za pomocą smsów.

Czym się różnił do "X-Factora"?

 

Wielu ekspertów oceniało program "Bitwa Na Głosy" jako rozrywkę na wysokim poziomie. Można było usłyszeć wielkie przeboje śpiewane przez zespoły, w zmienionych aranżacjach. Trochę musical, trochę gospel - to miało odróżnić "Bitwę Na Głosy" od rywala "X-Factor". I się udało. Choć wielu krytykowało program i nie dawało mu szans, "BnG" okazał się komercyjnym hitem.

Pozytywne emocje

 

"Bitwa Na Głosy" nie mogło konkurować z "X-Factorem" pod względem wzbudzani emocji. Producenci zrezygnowali z ostrej rywalizacji na rzecz gry zespołowej. To obniżyło poziom adrenaliny. Zrezygnowano również z ostrych ocen jury. Nie można było zatem usłyszeć miażdżących werdyktów, które widzowie wręcz kochają. Był za to pozytywny przekaz. Liczy się wspólna zabawa, gra do "jednej bramki" a wtedy każda impreza się uda. TVP wyszło z tej sytuacji obronną ręką.

Mrock

Zobacz także:

Show odmieniło Grażynę Szapołowską

NIESAMOWITY występ. Dudziak, Jagielski i widownia PŁAKALI

Uczestnik "Bitwy na Głosy" ma stwardnienie rozsiane