Nowi jurorzy "You Can Dance" u Kuby Wojewódzkiego. Mieli ocenić... jak tańczy Andrzej Duda. "Poczucie rytmu było, ale.."

Kuba Wojewódzki poprosił swoich gości, żeby ocenili, jak tańczą prezydenci Andrzej Duda i Bronisław Komorowski.

Maciej "Gleba" Florek i Ida Nowakowska-Herndon to nowi jurorzy w programie "You Can Dance". Mało kto wie, że ona to córka zmarłego w 2014 roku pisarza, Marka Nowakowskiego. Tego samego, któremu Pablopavo poświęcił utwór "Sobota".

Kuba Wojewódzki przyznał, że Marek Nowakowski był guru jego pokolenia - obok Tyrmanda i Hłaski. Zapytał Idę, dlaczego się tym nie chwali.

Uważam, że jeszcze nie jestem na tym poziomie intelektualnym, na którym powinnam się tym chwalić. Uważam, że jeszcze nie reprezentuję w najlepszym świetle intelektualnym swojego tatę - tłumaczyła jurorka. - Mój tata był najmądrzejszym człowiekiem, jakiego w życiu poznałam.

Rozmowa jednak nie dotyczyła ojca jurorki. Kuba Wojewódzki w pewnym momencie poprosił swoich gości, żeby ocenili taniec - jak się wyraził - "jego przyjaciół". Na telebimie zobaczyliśmy prezydenta Andrzeja Dudę tańczącego z kobietą w stroju ludowym.

Werdykt jury? Niezbyt korzystny dla tancerza.

Najprościej rzecz biorąc, zbyt często powtarzał te same ruchy i to jest monotonne, nudne się robi. Natomiast stroje są eleganckie - ocenił "Gleba".

Ida Nowakowska-Herndon do oceny zaprosiła siedzącego obok Dawida Kwiatkowskiego i na nim zaprezentowała, jak powinien wyglądać prawidłowo zatańczony taniec.

Poczucie rytmu było, aczkolwiek jak pan trzyma kobietę... pani niestety miała nadruchliwość palców. Powinny być razem, a ona powinna być bliżej mężczyzny - mówiła tańcząc z Kwiatkowskim.
Ale on chciał mieć wolną rękę, bo ona miała dla niego długopis, bo on chciał coś podpisać -  zwrócił jej uwagę Kuba Wojewódzki.

Jurorka jednak miała więcej ciepłych słów dla prezydenta.

Bardzo dobry był rytm, a w ogóle lubię takie weselne klimat - powiedziała.
Jakie wesele, to było przyjęcie rządowe! - wykrzyknął gospodarz.

Dawid Kwiatkowski i Ida Nowakowska-Herndon TVN/X-News

Potem przyszedł czas na ocenę tańca drugiego "przyjaciela" Kuby Wojewódzkiego, czyli... byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gospodarz znowu jako pierwszego poprosił o wypowiedź "Glebę".

Eee... - rozpoczął.
Dziękuję! - wszedł mu w słowo Wojewódzki. - Możesz walić jak z dubeltówki.

"Gleba" w końcu doszedł do głosu.

Jest to poziom rzeczywiście amatorski.
Wiesz, zajął ostatnio drugie miejsce - zażartował showman.
Ale był w finale - podchwycił "Gleba". - Trzeba jednak przyznać, że on by się nie nadał, jest jednak szansa, żeby ćwicząc wrócił do nas w przyszłym roku po jakichś dobrych warsztatach.

Jak oceniła Bronisława Komorowskiego Ida?

W tańcu najważniejsza jest pasja - zaczęła dyplomatycznie. - Aczkolwiek kwestionuję trochę tych panów, którzy byli naokoło tego pana. Technika była jeszcze na niskim poziomie, ale wszystko można wypracować.

Niestety, nie dowiedzieliśmy się, który z prezydentów, według jurorów, tańczy lepiej.

JZ

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

POLUB NAS