Kuba Wojewódzki. Mocne zakończenie sezonu. Gościem Stanisława Celińska: Człowiek nie może zapominać, że kiedyś osiągnął dno

"Ta kobieta może śmiało o sobie powiedzieć: 'Jestem pie*rzoną historią polskiego kina'. To wielki zaszczyt, że będzie u mnie dziś - przedstawił Kuba Wojewódzki Stanisławę Celińską.

Wraz ze Stanisławą Celińską do studia zawitała zaduma i melancholia zwłaszcza, gdy artystka zaśpiewała jedną z piosenek ze swojej najnowszej płyty, "Atramentowa". Celińskiej towarzyszyli muzycy, z którymi nagrała płytę oraz na bębenku sam Kuba Wojewódzki.

Stanisławo, dlaczego ktoś taki jak ty, tak muzykalny, z tak muzycznej rodziny, nagrywa tak piękne płyty tak rzadko? - zapytał Kuba Wojewódzki swojego gościa. - Czy ty jesteś leniwa?
Wiesz, może za dużo rzeczy robię na raz, może to jest moja wina. Wiesz, ja nie umiem tak chodzić koło siebie - przyznała Celińska.

Stanisława CelińskaTVN/X-News

Poza tym sporo było o piciu. Stanisława Celińska nie robi bowiem tajemnicy z tego, że alkohol był w jej życiu sporym problemem.

Człowiek nie może zapominać o tym, że udało mu się kiedyś osiągnąć dno. Potem się od tego dna odbił, i to nie znaczy wcale, że teraz musi pogardzać tymi, którzy do tego dna zmierzają, wręcz przeciwnie. Może im podać rękę i ja staram się o tym nie zapominać - tłumaczyła Celińska. - To jest tak, że ludzie, którzy ulegli jakiemuś nałogowi, nagle mówią: "Oj, nie lubię takich", bo oni sami są już na wierzchu. Ja wiem, jakie to jest ciężkie i trudne być uzależnionym od czegokolwiek.

Kuba Wojewódzki zapytał ją, czy widzi jakiś pozytywny aspekt picia. Według niego warto bowiem napić się, bo świat na trzeźwo jest nie do zniesienia.

Coś takiego może i jest, ale oczywiście to jest na krótką metę i bardzo bolesne jest przebudzenie - odparła z namysłem Celińska. - Lepiej jednak ćwiczyć życie w trzeźwości, bo na trzeźwo też jest pięknie, tylko nie trzeba się tego bać.
Na trzeźwo też jest pięknie? Najgorsze hasło, jakie słyszałem w życiu - odparł Wojewódzki.

Stanisława Celińska zamknęła jednak ten etap w swoim życiu.

Nikt mnie już nie namówi na to.

Poza nałogami, drugim dominującym tematem była nagość. Kuba Wojewódzki chciał wiedzieć, ile jest prawdy w tym, że Stanisława Celińska, w ramach przygotowań do roli w spektaklu, postanowiła obejrzeć profesjonalny striptiz.

Miałam zagrać kobietę z peep-show, postanowiłam więc zobaczyć, jak to się odbywa. Miałam wtedy 51 lat (obecnie aktorka ma 68 lat - red.). Przyszłam do tej pani, powiedziałam, że absolutnie nie chcę zmienić orientacji, ale chcę zobaczyć taki taniec, żeby dowiedzieć się, na czym polega tajemnica tego. Zresztą, to bardzo miłe miejsce.
Przepraszam, sex shop to jest "miłe miejsce"? - zdziwił się Wojewódzki.
Ta pani była bardzo miła - potwierdziła Celińska. - Podeszłam tam, zobaczyłam taniec, wybrałam sobie oczywiście najstarszą panią, żeby nie mieć zbyt wielkich kompleksów.
Ile miała lat? - chciał wiedzieć gospodarz.
Czterdzieści parę...
Takie też tańczą?
Tak. Zobaczyłam, że zasada tego jest taka, że one są bez przerwy w ruchu. I to jest kuszące. Nie ma przerwy. I pomyślałam, że to jest dobry trop.

Kuba Wojewódzki i Stanisława CelińskaTVN/X-News

Potem Kuba Wojewódzki zapytał Celińską, czy to prawda, że namawia ludzi do rozbierania się, bez względu na wiek.

Bardzo często ciało ludzkie dużo mówi o człowieku. Tak zwana "naga prawda" jest potrzebna. Oczywiście, jeżeli jest to głęboko usprawiedliwione.
Dzisiaj żyjemy zewnętrznymi atrybutami, kultem młodości. Nie przeraża cię to?
Nie, dlatego że stare ciało, tak jak i stara kora drzewa, jest piękne. Dobrze jednak, jak i dusza jest przy okazji piękna.

Był też element quizu. Wojewódzki był ciekawy, czy Celińska pamięta, jaką dała odpowiedź w jednym z wywiadów na pytanie o marzenie. Odpowiedź? "Nawpie*dalać się karkówki".

To była odpowiedź na różne diety, które stosowałam w życiu. Piszę też ostatnio felietony dla "Urody życia" i tam mniej więcej coś takiego napisałam, że człowiek się odchudza, a potem by się nawpie*dalał karkówki - odpowiedziała Stanisława Celińska.

alex

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS