Hell's Kitchen. Gościem Zygmunt Chajzer. Amaro ocenia jego danie. I wbija mu szpilę. To jednak nie wszystko

"Hell's Kitchen" to program, w którym dwie grupy całkowitych amatorów (niekiedy wręcz dyletantów) walczą o wygraną: 100 tysięcy złotych i pracę w restauracji Wojciecha Modesta Amaro.

To była jatka. Obie kuchnie, czerwona (dziewczyny) i niebieski (chłopaki), dały pełny wrzasku koncert niekompetencji, braku kultury osobistej i niezorganizowania. Zanim to się zmieni, minie zapewne jeszcze przynajmniej kilka odcinków "Hell's Kitchen". Ten składał się głównie z hałasu, krzyku i "wypikanych" przekleństw uczestników, a bywało, że i samego Wojciecha Modesta Amaro. Jemu również zdarzyło się bowiem w "żołnierskich słowach" wyrazić opinię o umiejętnościach kandydatów na kucharzy.

Początek był jednak całkiem przyjemny i nie niszczył wrażliwości co delikatniejszych widzów. Zasługa w tym gości: Elżbiety Romanowskiej i Zygmunta Chajzera, którzy w pierwszej konkurencji dołączyli do obu drużyn. Gwiazdy swoją obecnością łagodziły obyczaje, ale też były pełnoprawnymi uczestnikami programu. Oznaczało to zero taryfy ulgowej i obowiązek gotowania na równi z resztą uczestników. To także dzielenie z nimi losu: nagrody w przypadku wygranej i kary w przypadku przegranej.

 

<< CO SIĘ DZIAŁO W ODCINKU >>

Zygmunt ChajzerScreen z Ipla/Polsat

Każda z drużyn miała przygotować po trzy dania z wołowiny.

Jestem smakoszem, nie da się ukryć. Lubię jeść dobrze jeść, a w kuchni jestem asystentem mojej żony - przedstawił się Chajzer.

Jeden z uczestników, Roland, pokazał mu, jak przygotować risotto. Chajzer był pełny entuzjazmu.

Wiedziałem mniej więcej, o co chodzi, pilnowałem tego risotto - mówił potem do kamery.

W kuchni czuł się swobodnie, o wiele swobodniej, niż "regularni" uczestnicy. Kiedy jedna z dziewczyn pożyczyła sobie nieco masła z kuchni chłopaków, bez skrępowania poszedł za nią "pilnować" masła. Zawalczył o nie z dużym wdziękiem, choć kapitan kobiecej drużyny niezbyt delikatnie dała mu do zrozumienia, żeby wrócił do siebie. Prawdziwą elokwencją jednak popisał się podczas prezentacji dań szefowi Amaro.

Risotto właściwie jest moim dziełem. Zdawałem sobie sprawę z tego, że risotto, podobnie jak makaron, powinno być al dente, nie powinno się rozpływać na języku, powinniśmy czuć twardość tego ziarenka na zębie - tłumaczył z wielką swadą podczas degustacji.

Amaro nie potraktował jednak Chajzera ulgowo i wbił mu małą szpilę.

Masz gadane, może książkę napisz. Masa celebrytów wydaje książki.

Najwyraźniej Zygmunt Chajzer tego dnia miał na sobie "szpiloodporny fartuch", bo tylko się roześmiał.

Jak to fajnie brzmi: "Kulinarna kariera Zygmunta Chajzera" - nawet chyba się rozmarzył.

A risotto posmakowało szefowi Amaro.

Risotto jest smaczne - ocenił.

Po degustacji obie drużyny wróciły do domu. Tam - kolejna jatka. Uczestnicy zaczęli się nawzajem oskarżać o nieudolność. Znowu krzyki, przekleństwa, chaos. I w tym wszystkim rozległ się głos Chajzera.

Najbardziej przechlapane mam ja. Jak się żona dowie, że umiem gotować, to koniec - powiedział.

Tym jednym zdaniem rozładował napięcie. Co widać na załączonym obrazku. A my czekamy na książkę kucharską pod tytułem "Kulinarna kariera Zygmunta Chajzera".

Zygmunt ChajzerScreen z Ipla/Polsat

alex

Więcej o:
Komentarze (8)
Hell's Kitchen. Gościem Zygmunt Chajzer. Amaro ocenia jego danie. I wbija mu szpilę. To jednak nie wszystko
Zaloguj się
 • donald.szuja

  Oceniono 12 razy 10

  Najnowszy syf dla debili, Splash Kitchen czyli skok do kotła z gotującym się goownem.

 • muminos1975

  Oceniono 18 razy 8

  mnie ten program odrzuca, oglądałem może z 20 minut, uczestnicy są wulgarni, wyglądają jak patologia z łapaki, jakieś kolczyki w nosach, tatuaze, przepite głosy, fatalna cera, oczy podkrążone, zalatuje w 100 % zawodówką kulinarna i to niskich progów, ogólnie sa brzydcy i zaniedbani wszyscy.

 • Leo wisniak

  Oceniono 13 razy 7

  Żałosny program,Szkoda czasu na takie dzdety . Jaka stacja taki poziom programów . Durni kucharze ,stali się celebrttami ,tylko co celebrują . Zapraszani też celebryci od czego . Polska stała się krajemcelebransów . Komu to jest potrzebne ,że zwykłe miernoty pokazują dla niewybrednych ogladaczy wszystkiego chłamu telewizyjnego .

 • browaryr

  Oceniono 5 razy 1

  chajzerowi proszek się przejadł??

 • ladyzgaga

  Oceniono 11 razy 1

  Ja już nie mogę patrzeć na ten tłusty ryj zezowaty Danielka. Jak nie wyleci w trzecim odcinku, to nie oglądam tego

 • Artur Lubanski

  0

  Same wulgaryzmy pozbawione sensu. Gdybym się tam jakimś cudem znalazł obiłbym pysk Panu "Amaro" i byłoby po programie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX