Do finału "MasterChefa" przeszli... "Nie powiedziałam rodzicom, że zgłosiłam się do programu. Mama tego nie aprobuje"

Walka o finał rozegrała się pomiędzy czwórką zawodników: Kariną Zuchorą, Dominiką Wójciak, Mariuszem Szwedem i Dawidem Budzichem. Musieli przygotować dania z kuchni sycylijskiej.

Właśnie rozegrał się półfinał "MasterChefa" i dowiedzieliśmy się, kto w finale będzie walczyć o 100 tysięcy zł, własną książkę kucharską i przede wszystkim tytuł "MasterChefa". Uczestnicy stoczyli bitwę kulinarną wśród pięknych krajobrazów Sycylii. Zanim jednak do niej doszło, oddali się na chwilę błogostanowi, jakim było kosztowanie oryginalnych sycylijskich dań w restauracji Duomo, która została wyróżniona dwiema Gwiazdkami Michelin.

Był tu jednak pewien haczyk. Najpierw podano im 10 przystawek, a wśród nich takie smakołyki, jak szynka z gołębia zwieńczona ostrygą czy krewetki. Zawodnicy musieli dobrze zapamiętać smak tych dań. Okazało się bowiem, że już następnego dnia to oni będą musieli przygotować właścicielowi restauracji i jurorom dania inspirowane Sycylią.

 

<< ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROGRAMU >>

 

Kolejny dzień zaczął się od wizyty na sycylijskim targu. Cała czwórka miała do dyspozycji tylko 20 Euro i 30 minut, by zrobić zakupy do kolacji złożonej z 3 sycylijskich dań. Na przygotowanie pasty każde z nich miało 40 min. Urokliwy klimat Sycylii sprowokował niektórych do zwierzeń. Okazało się, że Dominika, mimo że doszła do półfinału programu, nie powiedziała rodzicom, że bierze w nim udział. Miała powód.

Nie powiedziałam rodzicom, że planuję wziąć udział, bo moja mama nie aprobuje tego, bo sama pracuje w kuchni. Mówiłaby mi, po co skończyłam studia, po co mi było to wszystko - mówiła dyplomowana geodetka.

26-latka miała w związku z tym plan.

Myślę, że ten program pomoże mi przekonać mamę, że ciężka praca też może być satysfakcjonująca, że możemy ją lubić - mówiła.

MasterChef 3, odcinek 13, Michel Moran, Dominika Wójciak, Anna Starmach, Magda GesslerTVN/ X-news

Zawodnicy przygotowywali dania na stanowiskach umieszczonych tuż nad brzegiem morza. Niewątpliwie sceneria była urokliwa, jak się jednak okazuje, nie dla wszystkich. Mariusz musiał bowiem walczyć z uporczywym słońcem. Mimo tego nie założył okularów przeciwsłonecznych.

Mam bielactwo na oczach, miałem poważną operację oczu, mogłem stracić wzrok. 10-15 min na dużym słońcu wiąże się z tym, że bolą mnie oczy. Dziś nie założyłem okularów, bo usłyszałem od jednego z uczestników, że mam nierówne szanse - mówił do kamery.

hMASTERCHEF 3 FINAL WYJAZD ZAGRANICZNYMARIUSZ SZWED2014.07.01FOTO: TVN/FOKUSMEDIA.COM.PL/NEWSPIX.PLX-news/ TVN

W końcu nadszedł czas na skosztowanie dań. Nie zabrakło zaskoczeń. Dominika do tej pory inspirowała się azjatyckimi daniami. A jak wypadła inspiracja Sycylią?

Arabskość tego makaronu jest nieprawdopodobna, ale sycylijskość też! Trafiłaś w 10! - chwaliła Gessler.

Niestety, gromy spadły na Karinę.

Sycylia na ciebie w żaden sposób nie wpłynęła, to danie to przegotowana mamałyga - skrytykowała Gessler.

Sycylijskie dania zapewniły miejsce w finale Dariuszowi i Dominice. Karina i 18-letni Dawid musieli stanąć w dogrywce i przygotować przystawkę i danie głównie również kuchni sycylijskiej. Walka była zażarta. Do dania każdego z uczestników jurorzy mieli jakieś zastrzeżenia.

Dla mnie to danie jest bez smaku - mówiła Gessler o tuńczyku przyrządzonym przez Karinę.

Makrela Dawida również spotkała się z krytyką.

Smakuje jak jakakolwiek makrela na świecie, nie sycylijska - zawyrokowała Gessler.

MasterChef 3, odcinek 13, Dawid Budzich, Karina ZuchoraX-news/ TVN

Jurorzy uznali, że to Karina uczyniła większe postępy i to ona dostała się do finału. Dawid odpadł, ale nie miał chyba powodów do narzekań. Jego młodzieńczy zapał i skłonność do kombinowania - oczywiście w kuchni - bardzo spodobała się właścicielowi sycylijskiej restauracji i zaprosił go na staż. Do Dawida nie od razu dotarła dobra wiadomość.

Na początku nie załapałem! Wow, 2-tygodniowy staż! Ja dla siebie zwyciężyłem, mam staż! Jestem mega zadowolony - cieszył się.

Finał "MasterChefa" już za tydzień.

Vic

Sprawdź książkę kucharską z przepisami Kingi Paruzel, finalistki pierwszej edycji MasterChefa >>

Więcej o: