Leszek Możdżer u Kuby Wojewódzkiego: Czuję, że trzeba się pchać do tych mediów

Ma "skrzywienie psychologiczne".
Leszek Możdżer u Kuby Wojewódzkiego Czuję, że trzeba się pchać do tych mediów - przyznał muzyk W ostatnim odcinku show Kuby Wojewódzkiego gościł wybitny pianista jazzowy Leszek Możdżer. W odróżnieniu od wielu artystów z wyższej półki, Możdżer nie ma problemu z mediami i zamiast się obrażać, chętnie z nimi współpracuje. - Jesteś jednym z nielicznych muzyków jazzowych, może obok Tymona Tymańskiego i Tomka Stańki, który rozumie potrzebę mediów, potrzebę popularności. Czy to jest u ciebie naturalne, dobrze się czujesz w tych dwóch różnych światach? - zapytał go gospodarz. - Jakoś od początku czułem, że należy się pchać do tych mediów. Wydawało mi się, że wybitni artyści są gdzieś pochowani w tych garażach i pomimo tego, że mają dużą wiedzę na temat muzyki, to w mediach o tym mówi kto inny - powiedział Możdżer. - To wynika z twojej potrzeby? Ze zrozumienia estetyki mediów? - dopytywał Wojewódzki. - Oprócz tego, że umiem coś zagrać na fortepianie, to miałem jeszcze takie zaburzenie psychologiczne, które mnie pchało. To jest takie narcystyczne... - przyznał artysta. - Czyli masz tę potrzebę bycia lubianym, uwielbianym, podziwianym? - dociekał prowadzący. - Tak, ale już się z tego leczę - odparł Możdżer.

W najnowszym odcinku show Kuby Wojewódzkiego gościł wybitny pianista jazzowy, Leszek Możdżer. W odróżnieniu od wielu artystów z wysokiej półki, Możdżer nie ma kompleksu mediów i zamiast się na nie obrażać, chętnie z nimi współpracuje.

Jesteś jednym z nielicznych muzyków jazzowych, może obok Tymona Tymańskiego i Tomka Stańki, który rozumie potrzebę mediów, potrzebę popularności. Czy to jest u ciebie naturalne, dobrze się czujesz w tych dwóch różnych światach? - zapytał go gospodarz.
Jakoś od początku czułem, że należy się pchać do tych mediów - powiedział Możdżer. - Wydawało mi się, że wybitni artyści są gdzieś pochowani w tych garażach i pomimo tego, że mają dużą wiedzę na temat muzyki, to w mediach o tym mówi kto inny.
To wynika z twojej potrzeby? Ze zrozumienia estetyki mediów to wynika? - chciał wiedzieć Wojewódzki.
Oprócz tego, że umiem coś zagrać na fortepianie, to miałem jeszcze takie zaburzenie psychologiczne, które mnie pchało. To jest takie narcystyczne...
Czyli masz tę potrzebę bycia lubianym, uwielbianym, podziwianym?
Tak, ale już się z tego leczę - odparł Możdżer.

Oglądaliście najnowszy odcinek show Kuby Wojewódzkiego?

Leszek Możdżer Fot. Jarosław Kubalski / AG

alex