X-Factor: Już dziś zaczynają się występy na żywo! Przeciwko sobie zaśpiewa... małżeństwo!

Co się będzie działo?

Już w sobotę o 20.00 startuje finał 3. edycji "X Factor". W dzisiejszym odcinku zobaczymy m.in. młode małżeństwo, Grzegorza i Maję Hyżych.

Grzegorz i Maja Hyży zostali rozdzieleni. 24-letnia wokalistka trafiła do grupy Kuby Wojewódzkiego, a jej o dwa lata starszy mąż do zespołu seniorów Czesława Mozila.

Grzegorz Hyży, Maja Hyży, X Factor Mat.prasowy

Grzegorz Hyży pochodzi z Gniezna. Razem z żoną Mają i dziećmi - rocznymi bliźniakami Wiktorem i Alexandrem mieszka w Kołobrzegu.  Przygodę ze śpiewaniem zaczął dwa lata temu, przypadkiem na jam session w Poznaniu. Obecnie występuje we własnym zespole "Grzegorz Hyży & Band". Inspiruje się takimi artystami jak: D'Angelo, Maxwell, Maroon 5, Jamie Cullum, Jamie Lidell, Polucjanci oraz Mietek Szcześniak.

Maja Hyży pochodzi z rodziny posiadającej tradycje muzyczne: jej babcie śpiewały w chórach i zespołach, a dziadek nadal czynnie udziela się w chórze. Od niedawna Maja zaczęła komponować własne piosenki oraz występować w duecie z gitarzystą Adamem Herbowskim. Inspiracją dla niej są wokalistki : Alicia Keys, Kayah oraz Kasia Klich.

Na castingach "X Factor" Grzegorza Hyży zaśpiewał "Use somebody" z repertuaru Kings Of Leon. Maja Hyży wykonała natomiast hit Etty James "At last". Małżeństwo zdążyło już zaśpiewać razem w "Dzień dobry TVN".

Przypomnijmy, że w dzisiejszym pierwszym odcinku finału "X Factor" (godz. 20.00) wystąpią także: duet Aicha i Asteya, zespół Girls of Fire, The Voices (grupa Tatiany Okupnik), Olga Barej, Wojciech Ezzat (grupa Czesława Mozila), Klaudia Gawor i Filip Mettler (grupa Kuby Wojewódzkiego).

Mag